Návrhářka z Paříže ukazuje nezlomnou vůli a vnitřní sílu ženy

Návrhářka z Paříže ukazuje nezlomnou vůli a vnitřní sílu ženy

Tisk

big navrharka-z-parize-rXv-489325 (2)Pokud máte chuť na silný ženský příběh z poválečné doby, pak sáhněte po románu Návrhářka z Paříže od Georgie Kaufmannové. Knihu vydalo nakladatelství Ikar a určitě může být příjemným čtením pro počínající dlouhé podzimní večery.

 

O čem kniha je

Rosse bylo teprve šestnáct, když ji znásilnil nacistický důstojník dohlížející na její rodnou jihotyrolskou vesničku. Za pomoci místního odboje utíká do švýcarského St. Gallennu a postupně začíná odhalovat talent pro střihy, návrhy a módu. Dokonce opustí svého novorozeného chlapečka, se slibem, že se pro něj jako už zavedená návrhářka vrátí. Jenže i když se v Paříži stane múzou samotného Diora, život málokdy dává druhé šance. Od Paříže přes Brazílii až po New York buduje Rosa své impérium, ale její srdce dostává jednu ránu za druhou. Podaří se jí nakonec najít mír a znovu se shledat se ztraceným synem? Strhující román o módě, nezdolné vůle a citech, které lze možná odložit, ale nikdy zapudit…

O autorce

Georgia Kaufmann kdysi řekla, že se narodila ve vlaku, který přes noc cestovala po Evropě, a proto nemá jednu, ale mnoho národností. Její matka, odpadlá katolička, ostatně vyrostla v německy mluvícím Jižním Tyrolsku v Itálii. Otec byl navenek a vzděláním správný Angličan, ale ve skutečnosti coby Žid unikl se štěstím z nacistického Německa, když mu bylo pouhých šest let.

Už jako dítě absolvovala řadu jazykových kurzů a výměnných pobytů po Evropě. Na Cambridge studovala antropologii a demografii. Doktorát získala na Oxfordu, přičemž kvůli výzkumu žila několik let v brazilských favelách. Vždy však chtěla být především spisovatelkou. Právě proto se na Harvardu přihlásila na tvůrčí psaní. A právě tehdy se v její mysli poprvé objevila Rosa a už nikdy neodešla. Návrhářka z Paříže je román, díky kterému prorazila, ovšem zdaleka ne poslední - například pod pseudonymem G. L. Kaufmann napsala politický thriller A Hard Fall.

Georgia Kaufmann žije coby na kole dojela do Londýna.

Hodnocení knihy

Je to jeden z těch lepších románů, který je dobře napsaný a který vás třeba chytí a nepustí. Zaujmout vás může silný příběh hlavní hrdinky, který ukazuje vnitřní ženskou sílu, pevnou vůli a odhodlání jít za svých cílem a překonat překážky i bolest. Knížka se čte dobře a může se vám líbit. Je to vyloženě ženský román pro ženy, s ryze ženskými tématy vztahů, lásky, módy, krásy a vzhledu…Pro mě nic extra originálního, co by ve mně zůstalo nějak dlouho... 

 big navrharka-z-parize-rXv-489325


Název: Návrhářka z Paříže
Autor: Georgia Kaufmann
Překlad: Robert Čapek
Vydalo nakladatelství: Ikar
Žánr: román
Počet stran: 390
Hodnocení: 85%

https://www.euromedia.cz/navrharka-z-parize/kniha/14658/

( 0 hlasů ) 


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Rozhovor

Pavel Vondráček: Nad myšlenkou hudebního festivalu v Poděbradech jsem uvažoval už před několika lety

podebradske hudebni leto 200Pavel Vondráček je mladý klavírista a skladatel, který v roce 2021 založil a spolupořádá nový poděbradský hudební festival. Jako prezident Poděbradského hudebního jara tak sestavoval nejen program letošního ročník...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Čtěte také...

Chotkové a jejich historie

Chotkove perexChotkové se díky Václavu Antonínovi Chotkovi (1674–1754) dostali mezi politicky nejvýznamnější rody říše. Jeho synové, kteří byli stejně pracovití a cílevědomí jako on, se zařadili mezi nejvýznamnější spolutvůrce reforem Marie Terezie.

Z archivu...


Literatura

Geografie ztráty – román Němci Jakuby Katalpy

nemci200Hned na začátku je smrt. Zemřel otec čtyř dětí – Konrád. Jejich vztah k otci a otce k nim byl složitý. Celý vnitřní svět Konráda Mahlera převrátil naruby okamžik, kdy mu Hedvika Mahlerová, žena, kterou považoval za svou matku, přiznala, že balíčky, kter...

Divadlo

4 aktéři, 3 verze, 2 manželské páry a 1 nepovedený večírek

3verze perexKaždý z nás si jistě stačil hned několikrát za svůj život položit otázku: „Co by se stalo, kdyby …“ Stačilo by totiž jedno jediné odlišné slůvko či gesto a vývoj celé situace by okamžitě nabral zcela jiné tempo a směr. Pokud vá...

Film

Annabelle vrací úder

anna200Film Annabelle (2014) je dost zvláštní klasický horor plný detektivního pátrání a překvapivých lekavých scén. Nikdy nekončící boj dobra se zlem začíná tentokrát u nastávajících rodičů John a Mia.

...