Podpořte festival současné vážné hudby Contempuls!

Podpořte festival současné vážné hudby Contempuls!

Tisk

contempuls 200Contempuls je festival současné vážné hudby, který byl založen v roce 2008 a koná se každoročně v listopadu. Jde o jeden z mála takových festivalů v naší republice a jediný v Praze. Letos se dostal do těžké finanční situace a stále mu chybí prostředky pro plánovaný program, proto se organizátoři rozhodli využít crowdfungové kampaně prostřednictvím portálu hithit.cz

Posláním festivalu je přinášet domácímu publiku přímý kontakt s aktuální světovou produkcí na poli komponované hudby. Snaží se tak zprostředkovávat publiku kontakt s novou hudbou, která je v kulturně pokročilých zemích sice minoritní, ale pevnou a v podstatě běžnou součástí kulturní nabídky. Hlavním cílem festivalu je přinášet kvalitní dramaturgii a profesionální podání skladeb. Festival rovněž dává příležitost českým skladatelům a interpretům, jejichž práce se tak dostane do adekvátního kontextu. Každoroční součástí festivalu jsou premiéry českých skladeb psaných na objednávku festivalu.

contempuls

Letos si pořadatelé připravili celkem pět koncertů, které zazní v rámci tří festivalových dnů - 21., 26. a 28. listopadu 2014 v pražské La Fabrice (s výjimkou koncertu 26. 11., který se koná v klášteře sv. Anežky).

Vůbec poprvé uvede Contempuls vokální koncert – němečtí Neue Vocalsolisten Stuttgart vystoupí v klášteře sv. Anežky. Uslyšíte mimo jiné skladbu Hermetica V „Fremde Sprachen” Bernharda Langa, která vedle sedmi sólových hlasů zahrnuje i virtuózní part basklarinetu, jehož se ujme Angličan Gareth Davis.

Festival se po šesti letech své existence rozhodl opětovně pozvat interprety, kteří již na Contempulsu vystoupili v rámci některého z dřívějších ročníků. Hned v úvodu to bude pianista Emanuele Torquati, který zahájil vůbec první ročník festivalu v roce 2008, v duu s violoncellistou Francesco Dillonem. Po dvou letech Contempuls navštíví také již zmíněný Gareth Davis.

contempuls gareth davis

Stejně jako v předešlých letech uslyšíte premiéry skladeb psaných na objednávku festivalu Contempuls, letošní ročník přinese celkem tři: novou skladbu od Pavla Zemka, kterou uvede Pražská komorní filharmonie pod vedením Marka Ivanoviće. Další dvě premiéry zazní v podání rakouského Phace Ensemble.

contempuls Phace ensemble


Kampaň na hithit.cz

Peníze vybrané v rámci kampaně budou určeny na honoráře interpretům. Uváděné skladby jsou hráčsky na velmi náročné úrovni a kvalitní interpretace děl se neobejde bez špičkových interpretů. Festival zve interprety nejen z Čech, ale převážně specializované hráče ze zahraničí a výdaje na ně tak tvoří podstatnou část rozpočtu festivalu.

Přispěvovatelé si mohou vybrat z několika odměn a pozor, každého přispěvatele odmění pořadatelé vstupenkou na jeden koncert festivalu i v případě, že se jim v rámci HITHIT nepodaří dosáhnout cílové částky!

Ti, kteří chtějí přispět nejnižší částkou (200 Kč), se mohou těšit na vstupenku na koncert festivalu Contempuls s padesátiprocentní slevou na druhou vstupenku. Kdo věnuje 300 Kč, získá ke vstupence i tričko časopisu HIS Voice, jehož jsou organizátoři vydavatelem. Další odměny se stupňují a při bližším zkoumání zjistíte, že opravdu stojí za to. Můžete se například podívat na generální zkoušku jednoho festivalového dne dle Vašeho výběru nebo získat permanentku na celý festival.


Více informací naleznete zde: https://www.hithit.com/cs/project/863/contempuls-prazsky-festival-soudobe-hudby
 nebo na stránkách festivalu: www.contempuls.cz


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Klid, ticho a útulno, to vždy o Vánocích obstarala maminka, říká operní pěvkyně Libuše Márová

libuse marova200I když paní Libuše Márová oslaví právě 24. prosince kulatiny, rozhovor byl nakonec o něčem jiném. Třeba o tom, jak jednou „oslavila“ Štědrý den v Amsterdamu či jak strávila silvestrovské „veselí“ v Oslo. V obou případech tam byla prac...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Z archivu...


Literatura

Fascinující dokument o pátrání po sériovém vrahovi, které trvalo desítky let

Zmizim ve tme perexNovinářka Michelle McNamara byla posedlá dosud nevyřešenými zločiny. Uměla psát, uměla si dávat věci do souvislostí, byla metodická, umanutá, trpělivá a dokázala přesvědčit policisty, že jim může být prospěšná. Netoužila po slá...

Divadlo

Cybercomics ukazuje budoucnost světa i moderního divadla

cybercomics200Cybercomics je sci-fi román z nedaleké budoucnosti od Egona Bondyho, do kterého se se vším vervou pustilo Slovácké divadlo. Svět mafie a nadnárodních společností vás pohltí a nepustí.

...

Film

Filmová přehlídka Studia Béla

altStudio Béla oslavilo čtvrt roku svého provozu filmovou přehlídkou ukázek a tipů na zajímavé filmy. Šéfredaktor časopisu Cinepur Jan Kolář a filmoví kritici Aleš Stuchlý z rádia Wave a Ant...