Podpořte festival současné vážné hudby Contempuls!

Podpořte festival současné vážné hudby Contempuls!

Tisk

contempuls 200Contempuls je festival současné vážné hudby, který byl založen v roce 2008 a koná se každoročně v listopadu. Jde o jeden z mála takových festivalů v naší republice a jediný v Praze. Letos se dostal do těžké finanční situace a stále mu chybí prostředky pro plánovaný program, proto se organizátoři rozhodli využít crowdfungové kampaně prostřednictvím portálu hithit.cz

Posláním festivalu je přinášet domácímu publiku přímý kontakt s aktuální světovou produkcí na poli komponované hudby. Snaží se tak zprostředkovávat publiku kontakt s novou hudbou, která je v kulturně pokročilých zemích sice minoritní, ale pevnou a v podstatě běžnou součástí kulturní nabídky. Hlavním cílem festivalu je přinášet kvalitní dramaturgii a profesionální podání skladeb. Festival rovněž dává příležitost českým skladatelům a interpretům, jejichž práce se tak dostane do adekvátního kontextu. Každoroční součástí festivalu jsou premiéry českých skladeb psaných na objednávku festivalu.

contempuls

Letos si pořadatelé připravili celkem pět koncertů, které zazní v rámci tří festivalových dnů - 21., 26. a 28. listopadu 2014 v pražské La Fabrice (s výjimkou koncertu 26. 11., který se koná v klášteře sv. Anežky).

Vůbec poprvé uvede Contempuls vokální koncert – němečtí Neue Vocalsolisten Stuttgart vystoupí v klášteře sv. Anežky. Uslyšíte mimo jiné skladbu Hermetica V „Fremde Sprachen” Bernharda Langa, která vedle sedmi sólových hlasů zahrnuje i virtuózní part basklarinetu, jehož se ujme Angličan Gareth Davis.

Festival se po šesti letech své existence rozhodl opětovně pozvat interprety, kteří již na Contempulsu vystoupili v rámci některého z dřívějších ročníků. Hned v úvodu to bude pianista Emanuele Torquati, který zahájil vůbec první ročník festivalu v roce 2008, v duu s violoncellistou Francesco Dillonem. Po dvou letech Contempuls navštíví také již zmíněný Gareth Davis.

contempuls gareth davis

Stejně jako v předešlých letech uslyšíte premiéry skladeb psaných na objednávku festivalu Contempuls, letošní ročník přinese celkem tři: novou skladbu od Pavla Zemka, kterou uvede Pražská komorní filharmonie pod vedením Marka Ivanoviće. Další dvě premiéry zazní v podání rakouského Phace Ensemble.

contempuls Phace ensemble


Kampaň na hithit.cz

Peníze vybrané v rámci kampaně budou určeny na honoráře interpretům. Uváděné skladby jsou hráčsky na velmi náročné úrovni a kvalitní interpretace děl se neobejde bez špičkových interpretů. Festival zve interprety nejen z Čech, ale převážně specializované hráče ze zahraničí a výdaje na ně tak tvoří podstatnou část rozpočtu festivalu.

Přispěvovatelé si mohou vybrat z několika odměn a pozor, každého přispěvatele odmění pořadatelé vstupenkou na jeden koncert festivalu i v případě, že se jim v rámci HITHIT nepodaří dosáhnout cílové částky!

Ti, kteří chtějí přispět nejnižší částkou (200 Kč), se mohou těšit na vstupenku na koncert festivalu Contempuls s padesátiprocentní slevou na druhou vstupenku. Kdo věnuje 300 Kč, získá ke vstupence i tričko časopisu HIS Voice, jehož jsou organizátoři vydavatelem. Další odměny se stupňují a při bližším zkoumání zjistíte, že opravdu stojí za to. Můžete se například podívat na generální zkoušku jednoho festivalového dne dle Vašeho výběru nebo získat permanentku na celý festival.


Více informací naleznete zde: https://www.hithit.com/cs/project/863/contempuls-prazsky-festival-soudobe-hudby
 nebo na stránkách festivalu: www.contempuls.cz


 
Banner

PřihlášeníKdo zabil Malého prince?

Autor policejních detektivek Michel Bussi se nechal inspirovat záhadnou smrtí Saint-Exupéryho a napsal napínavý příběh, který je hrou nejrůznějších náznaků a stop a zároveň je výjimečnou poctou Saint-Exupérymu a jeho malému hrdinovi.


JOTA

Dobrodružství mývala Gianlucy začínají na půdě malířské dílny mistra Leonarda da Vinciho

Fantasy plná napětí, záhad a humoru, odehrávající se v renesanční Itálii, se sice tváří jako četba pro děti a mládež, ale vůbec tomu tak nemusí být. Autor knihy Adam Folta totiž stvořil hrdinu – mývala Gianlucu, šibala, pohádkáře, dobrosrdečného naivku – který je sympatický jak svými kladnými vlastnostmi, tak svými nedokonalostmi.


65. pole
Banner

Rozhovor

Naše písničky vznikají jako bouřka – rychle!

Maxim Turbulenc 200Psal se rok 1994, když v Praze vzniklo nové hudební seskupení, které si dalo název Maxim Turbulenc. V tom roce mi bylo třiadvacet a tahle trojice mi připadala pěkně praštěná. Dokázali ale rozesmát a získat si náklonnost napříč ge...

Hledat

Epocha nároků: Christopher Caldwell o soumraku demokracie

Epocha nároků s podtitulem Zákon o občanských právech a soumrak americké demokracie popisuje na příkladu Ameriky od šedesátých let do současnosti, jak se může dobře míněný zákon zvrhnout ve svůj protiklad. Dílo v překladu Aleše Valenty vychází v edici Agora, ve které nakladatelství Leda představuje nekonformní knihy zaměřené na politiku a společnost.


LEDA

Z archivu...


Literatura

Tajemství hedvábného vějíře – přátelství, jenž pomáhá přežít

vejirKdyž jednoho dne malá dívka jménem Lilie dostane hedvábný vějíř od dívky jménem Sněžný kvítek, nemůže uvěřit svému štěstí. Sněžný kvítek ji totiž žádá o to, aby s ní mohla být spojena v citový svazek lao-thung. Svazek, který je pevnější než jakýkoliv jiný a zprav...

Divadlo

Teror. Dechberoucí soudní proces v divadle Reduta v Brně

brno perexFerdinand von Schirach (narozen v roce 1964) je berlínský advokát, spisovatel  a dramatik. Jeho romány „Pád Collini“ a „Tabu“ jsou prodávány v milionech, jsou to dnes už mezinárodní bestsellery, publikované ve více než 40 z...

Film

Horký letní den s aktéry filmu Tajemství a smysl života

tajemstvi zivota a smysl 200Píše se sobota 3. srpna roku 2013. Budím se v časných hodinách, celý natěšený, že dnes strávím příjemné dopoledne/odpoledne s herci áčkového formátu na place natáčení filmu Tajemství a smysl života