Začtěte se do příběhu tlumočnice

Začtěte se do příběhu tlumočnice

Tisk

na kridlech slov 200Diana Kutilová vydala ve spolupráci se svou dcerou Terezou už tři knihy o Sladkých dětech – s diabetem. Nyní se pustila do beletrie pro dospělé a já doufám, že Na křídlech slov nebyl její poslední počin tohoto typu.

 

 

 

Na křídlech slov nabízí příběh o tlumočnici Beátě. Ta má svou vysněnou práci a zbylý čas se snaží věnovat svému osmiletému synu, se kterým zůstala sama. Jeho otce, španělského boxera, neviděla skoro devět let a nedokáže na něj zapomenout, i když je kolem ní více mužů…

Kniha ukazuje radosti i strasti tlumočnice, a to od náročných dnů v podobě firemních školení, přes nejrůznější pracovní cesty, peripetie se zadáním až po požadavky nadřízených. Moc se mi tento vhled líbil, například jsem nikdy nepřemýšlela nad tím, že v kabině tlumočník nikdy nemá být sám a celou dobu jsem obdivovala hrdinčinu profesionalitu.

„Beátu už nepřekvapuje arogance, se kterou ředitel glosuje každodenní firemní situace. Druhý den tlumočí setkání s dodavatelem z Velké Británie, která má svého subdodavatele v Číně. „Beáto, řekněte jim, že ten jejich návrh je jako masturbace bez ejakulace. Vím, že to musí bejt hrozný tady pro mě tlumočit, ale já potřebuju, abyste jim to přesně takhle řekla,“ říká jí během jednání s třemi anglickými gentlemany.“ (str. 98)

Jednalo se o moc příjemné čtení, kde byla precizně volená slova (je vidět, že s nimi autorka pracuje na denní bázi) a vše bylo takové lidské a milé. S Beátou se čtenář velmi rychle ztotožnil a byl zvědavý na její další kroky. Největší vadou na kráse tohoto titulu tak podle mě bylo, že šlo jen o takovou jednohubku. Utekla mi moc rychle a uvítala bych tak větší rozsah.

Diana Kutilová je tlumočnice, spisovatelka a zakladatelka projektu Sladké děti. Její patnáctiletá dcera Tereza je autorkou ilustrací jak dětské trilogie, tak beletrie pro dospělé. 

na kridlech slov

Na křídlech slov
Autor: Diana Kutilová, ilustrovala Tereza Kutilová
Žánr: beletrie
Nakladatelství: Bondy
Rok vydání: 2021
Počet stran: 109
Hodnocení: 85 %

https://www.sladkedeti.cz/2021/03/10/na-kridlech-slov/


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Jsem neustále jednou nohou v Česku a druhou v Německu, říká zpívající textař Vlady Gryc

vlady gryc5Je to už několik let, co se zpívající textař Vlady Gryc objevil na scéně české populární hudby. Zatímco před třemi roky debutoval albem Já svý sny mám, kde mu kompletní hudbu složil německý muzikant Hellmut Sickel, za...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Z archivu...

Čtěte také...

Kohout je sám mezi ženami, ale bere to humorem

sam mezi zenami 200Sám mezi ženami – Kohout je název knihy Aleše Vogela, která vyšla v nakladatelství CPress a rozhodně vám rozkmitá bránici.

 

...

Literatura

Francouzský noir s hororovou příchutí: Krvavé stíny

krvave stiny200V září vydalo nakladatelství Grada již třetí román francouzského autora Jérôma Loubryho v českém jazyce, konkrétně Krvavé stíny. Zamotaný román s typicky francouzským svérázným prostředím, tajemným případem, odkazy do minulosti a tíživou ...

Divadlo

Je přátelství víc než láska?

stara dobra kapela 200Studentská, a třebaže jen platonicky prožitá láska poznamená člověka na celý život. Ve většině případů zanechají tyto leckdy i první příznaky zamilovanosti příjemné vzpomínky. Najdou se však případy, které vyjdou z tohoto neop...

Film

Všechno, úplně všechno
vsechno perMadeline ráda čte. Nic jiné ani dělat nemůže, protože její imunita nedokáže bojovat s venkovním světem. A tak je stále zavřená doma, ve svém sterilním pokoji. Všechno se ale změní, když se do sousedního domu nastěhuje nová rodina a s ní i klu...