Začtěte se do příběhu tlumočnice

Začtěte se do příběhu tlumočnice

Tisk

na kridlech slov 200Diana Kutilová vydala ve spolupráci se svou dcerou Terezou už tři knihy o Sladkých dětech – s diabetem. Nyní se pustila do beletrie pro dospělé a já doufám, že Na křídlech slov nebyl její poslední počin tohoto typu.

 

 

 

Na křídlech slov nabízí příběh o tlumočnici Beátě. Ta má svou vysněnou práci a zbylý čas se snaží věnovat svému osmiletému synu, se kterým zůstala sama. Jeho otce, španělského boxera, neviděla skoro devět let a nedokáže na něj zapomenout, i když je kolem ní více mužů…

Kniha ukazuje radosti i strasti tlumočnice, a to od náročných dnů v podobě firemních školení, přes nejrůznější pracovní cesty, peripetie se zadáním až po požadavky nadřízených. Moc se mi tento vhled líbil, například jsem nikdy nepřemýšlela nad tím, že v kabině tlumočník nikdy nemá být sám a celou dobu jsem obdivovala hrdinčinu profesionalitu.

„Beátu už nepřekvapuje arogance, se kterou ředitel glosuje každodenní firemní situace. Druhý den tlumočí setkání s dodavatelem z Velké Británie, která má svého subdodavatele v Číně. „Beáto, řekněte jim, že ten jejich návrh je jako masturbace bez ejakulace. Vím, že to musí bejt hrozný tady pro mě tlumočit, ale já potřebuju, abyste jim to přesně takhle řekla,“ říká jí během jednání s třemi anglickými gentlemany.“ (str. 98)

Jednalo se o moc příjemné čtení, kde byla precizně volená slova (je vidět, že s nimi autorka pracuje na denní bázi) a vše bylo takové lidské a milé. S Beátou se čtenář velmi rychle ztotožnil a byl zvědavý na její další kroky. Největší vadou na kráse tohoto titulu tak podle mě bylo, že šlo jen o takovou jednohubku. Utekla mi moc rychle a uvítala bych tak větší rozsah.

Diana Kutilová je tlumočnice, spisovatelka a zakladatelka projektu Sladké děti. Její patnáctiletá dcera Tereza je autorkou ilustrací jak dětské trilogie, tak beletrie pro dospělé. 

na kridlech slov

Na křídlech slov
Autor: Diana Kutilová, ilustrovala Tereza Kutilová
Žánr: beletrie
Nakladatelství: Bondy
Rok vydání: 2021
Počet stran: 109
Hodnocení: 85 %

https://www.sladkedeti.cz/2021/03/10/na-kridlech-slov/


 
Banner

PřihlášeníRáda bych si zazpívala s Jaroslavem Svěceným

Zpěv ji okouzlil již v dětství. Studium na konzervatoři nevyšlo, touha po zpěvu ale zůstala a nakonec se na základě konkurzu dostala do operetního souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde pak zpívala i v opeře. Po odchodu z angažmá v divadle nadále hostovala. Pak několik let vystupovala v Německu a skandinávských zemích. Po návratu do Čech působila ve finančnictví a nakonec se ke zpěvu Miriam Čížková vrátila. Dnes nejen koncertuje, ale také vede dětský pěvecký kroužek Svět kvítek.

Olomoucká Liška B. je inscenace půvabná a svébytná i díky silné hudební složce

Kdysi jsem viděl v hukvaldském amfiteátru operu Příhody lišky Bystroušky, což na mě natolik zapůsobilo, že jsem se stal milovníkem hudby Leoše Janáčka. Jenomže očekávaná premiéra inscenace nazvaná Liška B., která proběhla v pátek 19. ledna v Moravském divadle Olomouc, je přece jenom jiná písnička. Nicméně i hudební stránka nové inscenace je velmi silná.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Jana Boušková: „Nad osobní kontakt s publikem nic není.“

Bouskova 200Rozhovor s harfistkou světového formátu Janou Bouškovou, která je neúnavnou patronkou festivalu Klášterní hudební slavnosti. Letošní 15 ročník má od 27. června do 13. září na programu symbolických 15 koncertů.

...

Machiavelliho Vladař – cynik nebo realista?

Politika je umění, jak zacházet s mocí, aby se dosáhlo úspěchu. Má se zabývat tím, co je, nikoli tím, co by mělo být. V politice neexistují zcela bezpečné směry, obezřetnost spočívá ve výběru těch nejméně nebezpečných.

Z archivu...

Čtěte také...

Zasmějte se u Světa úžasné Báry

Svet uzasne Bary200V Radioservisu vyšla knížečka Svět úžasné Báry od Barbory Janečkové Vítové. Nemá ani dvě stě stran, ale zaručeně si u ní odpočinete a pobavíte se.

 

...

Literatura

Vraždy, romance a hory: Uteč, dokud můžeš

utec dokud muzes200V lednu nám nakladatelství Metafora nadělilo knihu Uteč, dokud můžeš od americké autorky Rebeccy Zanetti, která, ač má na kontě slušnou řádku knih, v češtině s touto knihou debutuje. Mělo by se jednat o thriller či krimi, ale příb...

Divadlo

Studio Marta uvede inscenaci ve znakovém jazyce

denik divky200Dne 10. 11. 2022 uvedou studentky Ateliéru divadlo a výchova pro Neslyšící inscenaci Deník dívky. Dílo je adaptací deníků Ruth Maierové, oběti holocaustu, od jejíhož narození uplyne v den premiéry 102 let. Scénář zpracovala pedagožka Adéla ...

Film

DONT STOP

altKontroverzní snímek DONT STOP, mající sotva čtrnáct dní po premiéře, rozdělil filmové kritiky i veřejnost na dva tábory. Jedni ho považují za kouzlem dobovosti ověnčené retro, druzí za hořkou plytkost. Neznámá jména, oblak poloamatérského díla...