Začtěte se do příběhu tlumočnice

Začtěte se do příběhu tlumočnice

na kridlech slov 200Diana Kutilová vydala ve spolupráci se svou dcerou Terezou už tři knihy o Sladkých dětech – s diabetem. Nyní se pustila do beletrie pro dospělé a já doufám, že Na křídlech slov nebyl její poslední počin tohoto typu.

 

 

 

Na křídlech slov nabízí příběh o tlumočnici Beátě. Ta má svou vysněnou práci a zbylý čas se snaží věnovat svému osmiletému synu, se kterým zůstala sama. Jeho otce, španělského boxera, neviděla skoro devět let a nedokáže na něj zapomenout, i když je kolem ní více mužů…

Kniha ukazuje radosti i strasti tlumočnice, a to od náročných dnů v podobě firemních školení, přes nejrůznější pracovní cesty, peripetie se zadáním až po požadavky nadřízených. Moc se mi tento vhled líbil, například jsem nikdy nepřemýšlela nad tím, že v kabině tlumočník nikdy nemá být sám a celou dobu jsem obdivovala hrdinčinu profesionalitu.

„Beátu už nepřekvapuje arogance, se kterou ředitel glosuje každodenní firemní situace. Druhý den tlumočí setkání s dodavatelem z Velké Británie, která má svého subdodavatele v Číně. „Beáto, řekněte jim, že ten jejich návrh je jako masturbace bez ejakulace. Vím, že to musí bejt hrozný tady pro mě tlumočit, ale já potřebuju, abyste jim to přesně takhle řekla,“ říká jí během jednání s třemi anglickými gentlemany.“ (str. 98)

Jednalo se o moc příjemné čtení, kde byla precizně volená slova (je vidět, že s nimi autorka pracuje na denní bázi) a vše bylo takové lidské a milé. S Beátou se čtenář velmi rychle ztotožnil a byl zvědavý na její další kroky. Největší vadou na kráse tohoto titulu tak podle mě bylo, že šlo jen o takovou jednohubku. Utekla mi moc rychle a uvítala bych tak větší rozsah.

Diana Kutilová je tlumočnice, spisovatelka a zakladatelka projektu Sladké děti. Její patnáctiletá dcera Tereza je autorkou ilustrací jak dětské trilogie, tak beletrie pro dospělé. 

na kridlech slov

Na křídlech slov
Autor: Diana Kutilová, ilustrovala Tereza Kutilová
Žánr: beletrie
Nakladatelství: Bondy
Rok vydání: 2021
Počet stran: 109
Hodnocení: 85 %

https://www.sladkedeti.cz/2021/03/10/na-kridlech-slov/


 

PřihlášeníSoutěže

Zvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Plastic People of the Universe. Vratislav Brabenec: „Jde o to, aby se člověk před každým blbým režimem nezačal klanět.“

200hudLegendární undergroundová kapela The Plastic People Of the Universe vznikla už v roce 1968 a její tvorba byla v počátcích ovlivněná zejména americkými Velvet Underground, Captainem Beefheartem či Frankem Zappou. Časem se z ní stala jedna z nejoriginálnějšíc...

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Z archivu...

Čtěte také...

Moderní porodnictví nezklame
moderni porodnictviTlustá bichle velikosti A4 nabušená informacemi o ženských genitáliích a o tom, jak přicházejí děti na svět, vás rozhodně nezklame. Minimálně pokud studujete medicínu nebo se chystáte vykonávat záslužnou práci porodní asistent...

Literatura

Na český knižní trh se vrátil nestárnoucí román Tanec s vlky
ImageOscarový snímek Tanec s vlky zná pravděpodobně většina našich čtenářů. A není to tak dlouho, co na náš knižní trh po delší době zavítala románová předloha slavného filmu, kterou má na svědomí spisov...

Divadlo

Divadelní festival v Avignonu

avignon 200Největší, nejproslulejší, nejoblíbenější, nejnavštěvovanější... ještě mnoho dalších nej má divadelní festival  - či spíše festivaly - v Avignonu.

...

Film

Velká jízda za tornády

torn 200Film V oku tornáda (2014) je o městě Silverton, kde se během pár dní objeví spousta tornád. Akční snímek je o jízdě v autech, lítání v autech a odfukování lidí i s budovami.

...