Příběh sester, které stály za vznikem parfumerie Douglas
Banner

Příběh sester, které stály za vznikem parfumerie Douglas

Tisk

Parfumerie Douglas perexUž jako malé dítě je Marie Carstensová fascinována parfémy hamburských dam. Proto si se sestrou Annou slíbí, že si jednou otevřou vlastní parfumerii.

 


Inspiraci pro své budoucí podnikání nacházejí v Bruselu, v Paříži i ve francouzském městě vůní Grasse. Setkávají se se slavnými lidmi, například s Coco Chanel nebo legendárním parfumérem Francoisem Cotym. S mnoha novými nápady se pak vracejí do hanzovního města, aby zde, v srdci Hamburgu, mohly pracovat na otevření svého obchodu Douglas. Jaká bude jejich cesta k úspěchu?

Kniha od úspěšných autorů historických románů
Knihu Parfumerie Douglas: Vznik rodinného impéria v českém překladu vydalo Nakladatelství Ikar. Na její obálce je napsáno jméno Charlotte Jacobi, což je pseudonym autorů Evy-Marie Bastové a Jørna Prechta. Eva-Maria Bastová je novinářka a autorka řady knih literatury faktu, detektivek a historických románů. Obdržela četná ocenění, mimo jiné cenu pro Německé místní novináře nadace Konrada Adenauera v kategorii dějin. Jørn Precht je profesorem na Vysoké škole médií ve Stuttgartu a vícekrát oceněný autor scénářů filmové a televizní produkce. Napsal několik knih literatury faktu a historických románů a získal cenu Bronzový Homér za historický román v roce 2018.

Pohádka na pozadí skutečných historických událostí
Táto kniha vyniká především skvěle vykreslenou atmosférou. Již od první stránky vás přenese do jiného času a prostoru a ukáže vám svět, který už dávno neexistuje. Nechybí ani zajímavosti o parfémech, které vás častokrát překvapí. Pokud jde o historickou přesnost, autoři moc pramenů nenašli, a tak těch několik věcí, které zjistili, doplnili podle vlastní fantazie. Jejich nápady jsou originální a dokonale zapadají do celkového rámce příběhu, a tak snadno uvěříte, že to, co autoři popisují, se klidně mohlo stát.

Více než na samotnou parfumerii se však kniha zaměřuje na vztahy a romantiku. Pokud jde o samotné podnikání, příběh klouže po povrchu, a tak se o tomto tématu nic moc nedozvíte. Sestrám se všechno daří a nic pro ně není překážkou. O tom, jak se jim vedlo za války a jaké důsledky pro ně měla prohra Německa, zde nenajdete ani zmínku. Proto je příběh spíše pohádkou odehrávající se na pozadí skutečných událostí, která nadchne zejména ženy, které rády čtou o lásce a splněných snech.

Parfumerie Douglas

PARFUMERIE DOUGLAS: VZNIK RODINNÉHO IMPÉRIA
Autor: Charlotte Jacobi
Originální název: Eine Familiensaga über die Geschichte der Parfümeriekette Douglas
Žánr: historický román, pro ženy
Vydáno: Ikar, 2022
Počet stran: 368

Hodnocení: 70 %

www.knizniklub.cz/knihy/549974-parfumerie-douglas-vznik-rodinneho-imperia.html


 
Banner

PřihlášeníRáda bych si zazpívala s Jaroslavem Svěceným

Zpěv ji okouzlil již v dětství. Studium na konzervatoři nevyšlo, touha po zpěvu ale zůstala a nakonec se na základě konkurzu dostala do operetního souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde pak zpívala i v opeře. Po odchodu z angažmá v divadle nadále hostovala. Pak několik let vystupovala v Německu a skandinávských zemích. Po návratu do Čech působila ve finančnictví a nakonec se ke zpěvu Miriam Čížková vrátila. Dnes nejen koncertuje, ale také vede dětský pěvecký kroužek Svět kvítek.

Olomoucká Liška B. je inscenace půvabná a svébytná i díky silné hudební složce

Kdysi jsem viděl v hukvaldském amfiteátru operu Příhody lišky Bystroušky, což na mě natolik zapůsobilo, že jsem se stal milovníkem hudby Leoše Janáčka. Jenomže očekávaná premiéra inscenace nazvaná Liška B., která proběhla v pátek 19. ledna v Moravském divadle Olomouc, je přece jenom jiná písnička. Nicméně i hudební stránka nové inscenace je velmi silná.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Ondřej Ruml – zpěvák a muzikálový herec

ruml 200Herec Ondřej Ruml se z finalisty X-factoru dostal na dosky Divadla Kalich. O jeho současném působení v divadle i o zkušenostech ze soutěže se dozvíte v následujícím rozhovoru.

...

Machiavelliho Vladař – cynik nebo realista?

Politika je umění, jak zacházet s mocí, aby se dosáhlo úspěchu. Má se zabývat tím, co je, nikoli tím, co by mělo být. V politice neexistují zcela bezpečné směry, obezřetnost spočívá ve výběru těch nejméně nebezpečných.

Z archivu...

Čtěte také...

Pavlína Brzáková: Hlas a dech čínské zpěvačky Feng-yün Song

hlas a dech200„Čínští studenti se snaží v učitelově sdělení zachytit záměr a směřování, kdežto západní se snaží pochopit každé konkrétní slovo…“ píše v jedné citaci čínská hlasová terapeutka a zpěvačka. I ona se v této knize snaží přesměrovat naš...


Literatura

Tetování jako rozsudek smrt

Inkoust perexKruté a napínavé. Tak lze stručně charakterizovat knižní detektivku „Inkoust – Tetování jako rozsudek smrti“, jejíž autorkou je Alison Belshamová, rodačka z města Hampshire ve Spojeném království, která žije a pracuje v Edinburghu.

...

Divadlo

Nový muzikál Mýdlový princ na prknech Divadla Broadway

MP perexUž od začátku ledna probíhají v pražském Divadle Broadway zkoušky na nový muzikál Mýdlový princ, jehož premiéra je ohlášena na 12. března 2015. Zatímco režisérem inscenace, která je avizována rovněž jako hudební komedie, je...

Film

Jak se lidé chovají za války a jak o ní smýšlejí

total2000Volná řada sborníků nazvaných Kultura a totalita je prozatím rozčleněna do pěti svazků.

...