Příběh sester, které stály za vznikem parfumerie Douglas

Příběh sester, které stály za vznikem parfumerie Douglas

Tisk

Parfumerie Douglas perexUž jako malé dítě je Marie Carstensová fascinována parfémy hamburských dam. Proto si se sestrou Annou slíbí, že si jednou otevřou vlastní parfumerii.

 


Inspiraci pro své budoucí podnikání nacházejí v Bruselu, v Paříži i ve francouzském městě vůní Grasse. Setkávají se se slavnými lidmi, například s Coco Chanel nebo legendárním parfumérem Francoisem Cotym. S mnoha novými nápady se pak vracejí do hanzovního města, aby zde, v srdci Hamburgu, mohly pracovat na otevření svého obchodu Douglas. Jaká bude jejich cesta k úspěchu?

Kniha od úspěšných autorů historických románů
Knihu Parfumerie Douglas: Vznik rodinného impéria v českém překladu vydalo Nakladatelství Ikar. Na její obálce je napsáno jméno Charlotte Jacobi, což je pseudonym autorů Evy-Marie Bastové a Jørna Prechta. Eva-Maria Bastová je novinářka a autorka řady knih literatury faktu, detektivek a historických románů. Obdržela četná ocenění, mimo jiné cenu pro Německé místní novináře nadace Konrada Adenauera v kategorii dějin. Jørn Precht je profesorem na Vysoké škole médií ve Stuttgartu a vícekrát oceněný autor scénářů filmové a televizní produkce. Napsal několik knih literatury faktu a historických románů a získal cenu Bronzový Homér za historický román v roce 2018.

Pohádka na pozadí skutečných historických událostí
Táto kniha vyniká především skvěle vykreslenou atmosférou. Již od první stránky vás přenese do jiného času a prostoru a ukáže vám svět, který už dávno neexistuje. Nechybí ani zajímavosti o parfémech, které vás častokrát překvapí. Pokud jde o historickou přesnost, autoři moc pramenů nenašli, a tak těch několik věcí, které zjistili, doplnili podle vlastní fantazie. Jejich nápady jsou originální a dokonale zapadají do celkového rámce příběhu, a tak snadno uvěříte, že to, co autoři popisují, se klidně mohlo stát.

Více než na samotnou parfumerii se však kniha zaměřuje na vztahy a romantiku. Pokud jde o samotné podnikání, příběh klouže po povrchu, a tak se o tomto tématu nic moc nedozvíte. Sestrám se všechno daří a nic pro ně není překážkou. O tom, jak se jim vedlo za války a jaké důsledky pro ně měla prohra Německa, zde nenajdete ani zmínku. Proto je příběh spíše pohádkou odehrávající se na pozadí skutečných událostí, která nadchne zejména ženy, které rády čtou o lásce a splněných snech.

Parfumerie Douglas

PARFUMERIE DOUGLAS: VZNIK RODINNÉHO IMPÉRIA
Autor: Charlotte Jacobi
Originální název: Eine Familiensaga über die Geschichte der Parfümeriekette Douglas
Žánr: historický román, pro ženy
Vydáno: Ikar, 2022
Počet stran: 368

Hodnocení: 70 %

www.knizniklub.cz/knihy/549974-parfumerie-douglas-vznik-rodinneho-imperia.html


 
Banner

PřihlášeníKdo zabil Malého prince?

Autor policejních detektivek Michel Bussi se nechal inspirovat záhadnou smrtí Saint-Exupéryho a napsal napínavý příběh, který je hrou nejrůznějších náznaků a stop a zároveň je výjimečnou poctou Saint-Exupérymu a jeho malému hrdinovi.


JOTA

Dobrodružství mývala Gianlucy začínají na půdě malířské dílny mistra Leonarda da Vinciho

Fantasy plná napětí, záhad a humoru, odehrávající se v renesanční Itálii, se sice tváří jako četba pro děti a mládež, ale vůbec tomu tak nemusí být. Autor knihy Adam Folta totiž stvořil hrdinu – mývala Gianlucu, šibala, pohádkáře, dobrosrdečného naivku – který je sympatický jak svými kladnými vlastnostmi, tak svými nedokonalostmi.


65. pole
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

VinCafe: „Zákazníci často odcházejí příjemně překvapení - nejlépe pak s lahvinkou v ruce“

VinCafe 200V dubnu tohoto roku se ve Zlíně otevřelo VinCafe – vinotéka s kavárnou. Dobré víno, výborná káva, lahodně vypadající dezerty, to vše v útulném prostředí ve stylu Provence. VinCafe vede matka s dcerou a my oslovili tu mladší z nich, Patricii Hluští...

Hledat

Epocha nároků: Christopher Caldwell o soumraku demokracie

Epocha nároků s podtitulem Zákon o občanských právech a soumrak americké demokracie popisuje na příkladu Ameriky od šedesátých let do současnosti, jak se může dobře míněný zákon zvrhnout ve svůj protiklad. Dílo v překladu Aleše Valenty vychází v edici Agora, ve které nakladatelství Leda představuje nekonformní knihy zaměřené na politiku a společnost.


LEDA

Z archivu...

Čtěte také...

Julian Hirtmann se vrací ve čtvrtém dílu série s Martinem Servazem

 

big noc-bSt-364296 200Na pulty českých knihkupectví se dostal již čtvrtý díl bestsellerové série s Martinem Servazem od francouzského spisovatele Bernarda Miniera. I tentokrát se můžete těšit na pořádně temný příběh, který budete n...


Literatura

Pozor na zákeřnou orchidej

vynalezci200Herbert G. Wells, autor známé Války světů, se věnoval i povídkové tvorbě. Čeští čtenáři tak v letošním roce mají možnost nastudovat víc než románovou tvorbu. A přesto, že je Wells vnímám jako zakladatel moderní science fiction, povídky jsou z r...

Divadlo

Třeskutá komedie podle hry Carla Goldoniho Sluha dvou pánů s písněmi Granta Oldinga

Sam na dva sefy200Když v roce 2011 umělecký ředitel londýnského National Theatre Nicholas Hytner zvažoval, že jeho divadlo mezi záplavou vážných dramat potřebuje nasadit výrazný komediální titul, navrhl jeden z jeho dramaturgů prověřenou klasik...

Film

Tmání: unikátní příležitost poznat skrze virtuální realitu boj člověka s depresí

tmani perexZhlédnout Tmání, animovaný film z pera Ondřeje Moravce, je unikátní příležitostí po mnoha stránkách. Virtuální realita, ve které je děj umístěn, vás vtáhne do zážitku jako žádná jiná platforma. Ačkoliv promítání ve VR prostoru může být pro něko...