Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Tisk

kurz preziti 200Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.

 
Amar Ibrahim pořádá kurzy Outdoor Survival zaměřené na přežití v extrémních podmínkách. K nim však v poslední době přidal také Urban Survival o přežití ve městě nebo na vesnici. „Zkušenost z pandemie koronaviru, ale i katastrofálních záplav a vichřic ukázala, a stále ukazuje, kolik mají ta dvě témata společného a v čem se naopak liší. A co víc, potvrdila, že schopnost přežít v extrémních situacích je velmi aktuální téma,“ píše v úvodu.

Kniha je rozdělena do krátkých kapitol, ze kterých jen prýští autorovy zkušenosti z kurzů. Nejprve přináší základní poučky o tom, jak se chovat, jak je důležité to nezvládat, nebo si přivolat pomoc například prostřednictvím aplikace Záchranka. Dočtete se také několik inspirativních příběhů lidí, co se dokázali dostat ze zdánlivě bezvýchodných situací. Následují důležité kapitoly zaměřené například na peníze, vodu, jídlo nebo teplo, jiné se pak věnují živlům a přírodním katastrofám.

Na žádném kurzu přežití jsem doposud nebyla, jako dítě jsem jezdila na tábory, kde jsem se něčemu přiučila a mám nějaké povědomí o tom, jak se chovat. V této knize našla spoustu nového a důležitého, přičemž někdy je potřeba si něco jen připomenout, nebo pak vědět, kam sáhnout pro informace. V případě zemětřesení jsem se zájmem četla o takzvaném trojúhelníku přežití, líbila se mi kapitola o louce plné léků a jako velmi praktické hodnotím části o evakuačních zavazadlech.

Věřím, že každý v tomto Kurzu přežití dokáže najít něco nového a třeba mu to opravdu zachrání život.

Amar Ibrahim se narodil v roce 1967 v Domažlicích. Od roku 2006 se věnuje teorii a praxi přežití v extrémních podmínkách. Své zkušenosti předává široké veřejnosti i profesionálům z řad ozbrojených složek. Má atestaci jako zdravotník, absolvoval kurz CQB a kurz přežití v zahraničí. Podílel se na vývoji potravinových dávek pro armádu a civilní sektor. Pořádá kurzy Outdoor Survival i Urban Survival a o přežití také přednáší. V roce 2020 mu vyšla knižní prvotina Kurz přežití pro děti.

kurz preziti

Kurz přežití
Autor: Amar Ibrahim
Žánr: non-fiction
Nakladatelství: BizBooks (Albatros Media)
Rok vydání: 2022
Počet stran: 200
Hodnocení: 80 %

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/83206137/kurz-preziti/


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Elly: „Motiv písně „Flower“ je inspirovaný i mým osobním životem a myslím, že si tím projde téměř každý člověk.“

elly 200Elly, vlastním jménem Eliška Tunková je novým objevem české popové scény. Momentálně ji čekají zkoušky na konzervatoři a před pár dní jí vyšla anglicky zpívaná píseň Flower. Zjistěte o písni i Elišce více díky našemu rozhovoru.

...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...

Čtěte také...

Jančík, Štolleová a kolektiv: Pivo zbraně a tvarůžky

pivo200Informačně rozsáhlá kniha je v tomto formátu asi jediná na trhu. Svým obsahem bych ji totiž zařadila mezi velmi obsáhlé, detailní až puntičkářsky precizní učebnici. Záměrem bylo představit meziválečné dějiny z pohledu nikoliv politického, ale podnikatelské...


Literatura

Vydejme se s Brontíkem do středověku

Brontik perNakladatelství Albatros přináší třetí díl oblíbené dětské pohádky o Brontíkovi, malém dinosauřím kamarádovi, kterého dvojčata Týna s Tobíkem objevila zmrzlého v jedné opuštěné jeskyni. Brontík je díky překladači zvířecí řeči, který má ukrytý v zub...

Divadlo

Balet Luskáčik okúzlil návštevníkov

lusk 200V Dome umenia v Piešťanoch sa 22. novembra predstavil hrou Luskáčik Svetoznámy Kyjevský City balet v  hudobnom podaní Piotra Iľjiča Čajkovskija.

...

Film

Pí a jeho život aneb Proč začneme s tygrem komunikovat?!

pi a jeho zivotNový film „Pí a jeho život“, jehož režie se ujal oscarový Ang Lee, můžeme poprvé zhlédnout, ve 3D provedení, již pár dní před letošním Štědrým dnem. Chlapec, tygr a moře – to jsou hlavní hrdi...