Příběh především pro ty, kteří se hledají

Příběh především pro ty, kteří se hledají

Tisk

Kavarna na konci sveta200V nakladatelství Kazda na konci března vychází kniha Kavárna na konci světa od Johna Streleckeho. Jedná se o světový bestseller, který se do roka od vydání rozšířil po celém světě. Kniha byla do více než 40 jazyků a sedmkrát byla také nejprodávanější knihou roku.

 

 

Čtenáři se seznamují s reklamním manažerem Johnem, který je právě na cestě na dovolenou. Chce totiž uniknout frustraci z práce, účtů a života obecně. Najednou se před ním uprostřed ničeho objeví kavárna, kde si chce odpočinout a dát si něco k jídlu. Kavárna však není úplně tradiční a na zadní straně jejich jídelního lístku se nachází tři neobvyklé otázky:

  • Proč jste tady?
  • Bojíte se smrti?
  • Cítíte se naplnění?

Knihu můžete vyhrát v naší soutěži: Soutěžte o knihu, co vám může změnit život

John tak v kavárně sice dostává občerstvení, po kterém toužil, ale k tomu i mnohem více. Na základě rozhovorů s obsluhou i hosty kavárny se zamýšlí nad spoustou věcí a tím se mu zásadně mění život.

Cílem této útlé knihy je, aby se každý mohl stát Johnem a hledat tak odpovědi na položené otázky.

„Setkání s karetou pro mě bylo opravdu důležité. Rozhodně pro mě šlo o jeden z životních
aha-momentů. Každý den se nás tolik lidí snaží přesvědčit, abychom jim věnovali svůj čas a energii. Vezměte si jen poštu. Kdybyste se měl zúčastnit každé aktivity, využít každou slevu nebo službu, kterou vám nabízejí, nezbyl by vám žádný volný čas. A to je jen pošta.
Připočtěte k tomu všechny lidi, kteří vás chtějí nalákat, abyste sledoval televizi, surfoval po internetu, zašel do restaurace nebo na výlet… Snadno se může stát, že váš život bude přeplněn tím, co dělají všichni ostatní nebo co chtějí, abyste dělal.“ (str. 54)

Já osobně takové tituly nevyhledávám, jsem spokojená tam, kde jsem a Kavárnu na konci světa jsem tak brala jen jako příběh. Z toho pohledu se mi moc líbila, četlo se to dobře a zhltla jsem jej během chvilky.

Vždycky také záleží na tom, v jakém rozpoložení vás dílo zastihne. Myslím si, že se kniha stala populární jednak díky jednoduchému jazyku, jakým je psána, tak také jejím menším rozsahem. Vše je podáváno lidsky a neodborně, což na někoho může působit až příliš jednoduše a stroze, ale jiným to evidentně právě vyhovuje. Autor s motivem kavárny pokračoval, takže kdo potřeboval nebo potřebuje další odpovědi a povzbuzení, stačí si počkat.

John Strelecky mnohokrát vystoupil v televizi a rádiu, aby přesvědčil miliony lidí, že mohou žít tak, jak chtějí. Spolu s Oprah Winfreyovou, hercem Tony Robbinsonem a Deepakem Choprou byl zařazen mezi sto nejpodnětnějších myslitelů v oblasti leadershipu a osobního rozvoje. To v něm stále nepřestává vyvolávat pokoru a úžas.

Událost, která Johnovi Streleckému (1969) ve třiceti letech změnila život, ho inspirovala k tomu, aby vyprávěl příběh Kavárny na konci světa. Kniha, která vznikla, se stala bestsellerem na třech kontinentech a tento úspěch ho dodnes nepřestává udivovat. Společně s dalšími příběhy o cestě k nalezení smyslu vlastní existence se na celém světě prodalo osm milionů výtisků jeho knih. Když John Strelecky zrovna nepíše, často cestuje. Nejdelším dobrodružstvím jeho rodiny bylo roční putování kolem světa.

Kavarna na konci sveta

Kavárna na konci světa
Autor: John Strelecky
Překlad: Martin Richter
Žánr: rozvoj osobnosti, beletrie
Nakladatelství: Kazda
Rok vydání: 2023
Počet stran: 120
Hodnocení: 77 %

https://www.knihykazda.cz/kavarna-na-konci-sveta/


 

PřihlášeníBanner

Vznešená vyrovnanost hvězdné kariéry Dagmar Peckové pokračuje i po 43 sezónách

Vypadá to, jako by dosáhla met, přetěžko posunutelných dál. Ve svém žánru si udržovala několik desítek let pozici, u níž jsme nikdy zcela jasně neodhadli, není-li právě tou první – podle čeho se určuje nejtalentovanější a nejúspěšnější česká pěvkyně v zahraničí. Přitom vznešená vyrovnanost umělecké úrovně Dagmar Pecková pokračuje i v době, kdy „sestoupila“ z mezinárodních jevišť a pódií, ale přitom je stále hvězdou.

Otřesné svědectví o morálce dnešní doby

Možná vám to bude znít nadneseně, ale takový dojem ve mně zanechalo čtení knížky „Férová práce“ Kim Scottové. Sice píše o Americe, nemyslím si však, že u nás to bude o mnoho lepší. Nevím, jak je to v Česku s platy, zda je mzda mužů tolik odlišná od mzdy žen jako tam, avšak sexuální morálka, podle zjištění poslední doby (případy Feri, Cimický nebo šetření na vysokých školách), je přinejmenším stejná.


Jan Melvil Publishing
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Rozhovor

9. díl seriálu Březen, za kamna vlezem – nejlépe s knihou (tištenou, elektronickou, audio)

9 BMC perexBřezen býval měsícem knihy, starší ročníky si to dobře pamatují. Asi i v dřevních dobách býval touto dobou propad prodejů (i když se na ně asi tenkrát tolik nehrálo) a tak byl jarní měsíc vybrán jako vhodný ku čtení. Na nějaký čas nám, milovníkům...

Videorecenze knih

Anketa

Květen, měsíc lásky. Co vám láska připomíná?
 
Banner

Co se stane, když naše vnitřní dítě mrzne?

Mít nějaký životní plán. To je to, co starší generace očekává od svých potomků. Jasnou vizi, do detailů promyšlenou cestu, po které by šli. Potomkové však nic takového nemají. Ano, vědí, co nechtějí, ale není jim jasné, jak by vlastně se svým životem měli naložit. Důležité je ale pro ně pořádně se vůči rodičům vymezit. Tyto rozdíly v očekávání pak způsobují střet generací, ve kterém není ani vítězů, ani poražených. A někde v tom všem zmatku mrzne naše vnitřní dítě…


divadlodisk.cz

Z archivu...

Čtěte také...

Co se skrývá pod povrchem aneb skvost nakladatelství HOST

pod zemi pod vodou perexTvůrci bestselleru Mapy Aleksandra a Daniel Mizielińští přicházejí s další unikátní ilustrovanou knihou. Myšlenka, na níž se rozhodli stavět tentokrát, je dosti originální a vynalézavá - odkrýt, co se děje pod povrchem...


Literatura

Vzhůru na klíčky!

nakliceno 200Další malou a praktickou knihou vydavatelství Esence je Naklíčeno! Semnka, obilniny a luštěniny, která vás naučí vypěstovat si tyto zelené dobroty plné vitamínů.

...

Divadlo

Hmyzí revue ve Zlaté kapličce

ze zivota hmyzu perexZáměrem alegorických děl bylo odjakživa nastavovat společnosti zrcadlo a pomocí jinotajů přesně, i když převážně skrytě, poukazovat na palčivé problémy, které jsou ve většině případů přehlíženy. Ve Zlaté kapličce se ale tvů...

Film

Smutný konec nezapomenutelné herečky Kláry Jernekové

klara 200Kdysi slavná herečka Klára Jerneková, dlouholetá členka činohry Národního divadla Praha, zažila hořký konec své kariéry, deprese z osamění a alkohol jen urychlily její předčasnou smrt. Tak jako tak vytvořila řadu rolí, které přežily ji samotnou a má...