Češtinu a projev Libora Boučka i Karla Kašáka ocenil herec a známý rétor Jan Přeučil

Češtinu a projev Libora Boučka i Karla Kašáka ocenil herec a známý rétor Jan Přeučil

Tisk

B-E perexKdyž se sejdou dva moderátoři a k tomu i známý profesor a rétor, je to vždycky trochu riziko. Herec, pedagog a rétor Jan Přeučil ale jejich češtinu ocenil. Řeč je o Liboru Boučkovi a Karlu Kašákovi. Jeden byl jako host, druhý provázel dětským dnem školy B-Englis v v Králově Dvoře, kam je pozvala ředitelka a majitelka ZŠ a MŠ B-English Barbora Novotná.

 

„Jsem ráda, že se tu sešli skvělí lidé, kteří jsou našim dětem z mateřské i základní školy vzorem. Tedy Libor Bouček, kterého považuji za naprostou moderátorskou jedničku a Karla Kašáka, který je služebně mladší, ale taky má skvělý projev," svěřila se Novotná.

B-E dd2023-0305

„Já před pány Boučkem a Kašákem smekám svůj klobouk. Velmi oceňuji tu krásnou brilantní češtinu, tu výslovnost, tu dikci. Zkrátka, oba vědí řemesle to podstatné, a je to radost poslouchat jejich projev," složil poklonu Jan Přeučil, který do Králova Dvora přijel i s manželkou Evou Hruškovou a vyženěným synem, hercem Zdeňkem Rohlíčkem. Ti v rámci Dětského dne zahráli pohádku, s nimiž jezdí po celé republice.

B-E dd2023-0348

„Je to pro mne pocta, že takový profesionál, jako je Jan Přeučil mne pochválí. Moc si toho vážím. Myslím si, že je důležité, abychom my moderátoři uměli dobře mluvit. Aby nám bylo rozumět, a pokud jsme dobrými vzory pro děti, což je naše budoucnost, pak mně to o to víc těší. Dětský den jsme si náramně užili," řekl Bouček.

B-E dd2023-0277

Karel Kašák, který zatím vlastní děti nemá, ale je strýčkem syna své slavné sestry a Missky Veroniky Kašákové si akci pochvaloval. „Byla to pohoda, skvělá nálada a pan Přeučil byl skvělý, i to, jak si ve svém úctyhodném věku rozuměl s malými dětmi".

B-E dd2023-0028

Společně pak všichni pokřtili knihu Ready do školy, která připraví děti nejen na vstup do základní školy ale i do života, díky zaměření na oblast emoční inteligence a hodnot, které prohlubují poznávání okolního světa.

Oba projekty spojuje Bára Novotná, majitelka B-English a autorka publikace. Publikací provádí její dcera MIA.

Foto: B-English

 

Info o knize:

Informace k publikaci Ready do školy s radostí – komplexní příprava do školy i na život

Ready do školy je unikátní soubor komplexní přípravy čtyř pracovních sešitů určených dětem ve věku od 5 do 7 let jako podpora v jejich rozvoji. Publikace je ideálním materiálem pro děti na přechodu z mateřské do základní školy.

Obsah sešitů připravuje děti na další životní etapu a nejen to. Sešity pokrývají jak oblasti vzdělávací, odpovídající obsahu pro předškolní vzdělávání, tak oblasti emoční inteligence a hodnot, poznání vlastního já a porozumění svým emocím. Úkoly jsou zaměřeny na klíčové kompetence v oblasti školní připravenosti, obsahují úkoly na tvořivost, kritické myšlení, fyzickou zdatnost, schopnost starat se o sebe a logicky přemýšlet. Obohacováním praktické zkušenosti zvyšují využitelnost toho, co se dítě naučí.

Důraz je také kladen na pozitivní vztah k přírodě, na respekt a empatii vůči starším generacím skrz nové znalosti, dovednosti a zkušenosti. Sešity jsou obohaceny o výuková videa s názornou ukázkou.

V čem je publikace unikátní:

Publikace obsahuje pouze vlastní, kreslené obrázky, které vznikaly na míru projektu.

Testování úkolů probíhalo společně s dětmi.

Nové věci se děti učí v souvislostech – opakující se prvky fixují získané dovednosti a učí dítě vidět věci z různých úhlů pohledu.

Publikace obsahuje úkoly zaměřené na klíčové kompetence v oblasti školní připravenosti. Pracovní listy se skládají z úkolů na tvořivost, kritické myšlení, fyzickou zdatnost, schopnost starat se o sebe a logicky přemýšlet.

Publikace umožňuje nácvik emočních a sociálních dovedností.

Úkoly jsou zaměřené na poznávání vlastního já a porozumění vlastním emocím.

Zadání podněcuje děti k aktivnímu postoji k životu, k přírodě a ke starším generacím.

Sešity obsahují interaktivní prvky.

Barbora Novotná založila vlastní netradiční mateřskou školu, kterou postupně rozšířila i o školu základní. Dnes její B-English vzdělává v Králově Dvoře děti a žáky od dvou do patnácti let. Bára se nadále věnuje projektům se zaměřením na děti a je viceprezidentkou v Českomoravské asociaci podnikatelek a manažerek.


 
Banner

PřihlášeníS toxickými vztahy je to jako s chřipkou – virus daleko snadněji napadne člověka s oslabenou imunitou

S velkou nadsázkou by se tenhle příběh dal nazvat „Jíst, meditovat a milovat po česku“. Jen to není taková selanka, i když se děj odehrává v romantickém přírodním prostředí Grand Canyonu. Hlavní hrdinka tam ani nemedituje, ani si neužívá místních kulinářských specialit, ale tvrdě maká a kručení v břiše už ani nevnímá. A milování? Počáteční elektrické výboje vzrušení brzy vystřídají bolest, paralýza ze strachu a živočišný odpor. Naštěstí zafunguje i pud sebezáchovy.

Pointa

Skřítci Houbáci opět zasahují

Děti, co mají pod kloboukem, už jistě znají skřítky Houbáky. Ti se nyní vracejí na scénu a s nimi spousta dalších lesních bytostí, bez nichž by to v lese nebylo tak úplně ono. Na světě je druhý díl Houbáčků, knížky, která by měla ležet na čestném místě všech knihkupectví. Čím je tak výjimečná? Je prostě jedinečná!

Pointa

Banner

Hledat

Rozhovor

10. díl seriálu Březen, za kamna vlezem – nejlépe s knihou (tištenou, elektronickou, audio)

10 BMC perexBřezen býval měsícem knihy, starší ročníky si to dobře pamatují. Asi i v dřevních dobách býval touto dobou propad prodejů (i když se na ně asi tenkrát tolik nehrálo) a tak byl jarní měsíc vybrán jako vhodný ku čtení. Na nějaký čas nám, milovník...

Videorecenze knih

Fotbal je magie, je to souboj umění, techniky a síly se soupeřem, který chce taky vyhrát

Na svém kontě má 130 fotbalových zápasů v nejvyšší československé soutěži, během nichž vystřelil 11 gólů. Kromě toho je dvakrát mistr Kostariky a jednou mistr střední Ameriky, z doby kdy působil v kostarickém klubu LD Alajuelense. Řadu let byl fotbalovým expertem a komentátorem fotbalových zápasů v České televizi. Spolu s manželkou, dcerou a synem pořádají každoročně pravidelně rodinný příměstský tábor pro děti Multi Art Camp, o který je obrovský zájem. Věnuje se také grafice a malování obrazů. Řeč je o Pavlu Karochovi.

Čtěte také...

Do Jazzové sekce přišla i zmrzlinová víla

ZmrzlinaDo Jazzové sekce přišla i zmrzlinová víla, po roce od křtu knihy se uskutečnila první pražská autogramiáda dekadentních zápisků Olgy Path Štiplové.

 

 

 

...

Literatura

Sám mezi staršími

200litPřinášíme vám ukázku z knihy Milana Uhdeho - Rozpomínky, co na sebe vím.

...

Divadlo

Pejsek a kočička rozdávají ve zlínském divadle opět radost

200dZlínské Městské divadlo si dětské diváky předchází jak může, rozhodně je nebere jako doplněk k divákům dospělým. A tak první premiéra roku 2013 i první premiéra právě se rozbíhající sezóny 2013/2014 patřily právě dětem. Na jeviště zlínského divadla se po čase v...

Film

Tohtoročné Vianoce sú iné. ČT pripravila štyri nové rozprávky

ine vianoce perexTohtoročné Vianoce sú aj napriek tým ostatným  Vianociam iné. nechýba im len sneh, ale sú poznačené rôznymi  udalosťami. Pandémia Covid 19 nám znemožnila viaceré stretnutia,  návštevy blízkych, cesty do zahraničia. Obmedzili nás ...