Snižte si biologický věk díky nové příručce
Banner

Snižte si biologický věk díky nové příručce

Tisk

budte fit 200Buďte v 50 fit jako ve 30 je název nové knihy od Nakladatelství KAZDA. Má ji na starosti Thorsten Tschirner a je určena nejen padesátníkům.

 

 

 

Autor v jednom z úvodních textů vysvětluje, že zato kniha není lékařskou příručkou pro boj s nemocemi souvisejícími s věkem, ale je určena lidem, kteří chtějí vědět, proč stárneme a proč se s tímto procesem nemusíme smířit. „Především se dozvíte, co můžete udělat pro to, abyste proces stárnutí zastavili, nebo dokonce zvrátili. I když se k vám padesátka ještě nepřiblížila, nastal ten správný čas, abyste otevřeli tuto knihu. Čím dříve se začnete řídit mými radami, tím větší prospěch z nich budete mít,“ apeluje.

Kniha je rozdělena na teoretickou a praktickou část. V té první najdete informace o svalech, ale také návod na test biologického věku, díky kterému se dá zjistit, jak je na tom vaše kondice a od toho se pak například odrazit při cvičení. Následují praktické rady o samotném tréninku, kde se nachází rady do začátku, ale také řádky o odhodlání a mnoho dalšího.

Praxe pak obsahuje tipy na začátek cvičení zaměřené na rozcvičku, protažení nebo správné dýchání a poté nejdůležitější šesti měsíční tréninkový plán s konkrétními cviky. U těch je nejen popis, ale vždy také názorná fotografie i návod na těžší varianty. Především začátečníci ocení praktické doporučení například o tom, jak poznat, že trénujete dostatečně intenzivně. Dále čtenáři v knize najdou další vytrvalostní trénink a v závěru i informace a tipy, rejstřík nebo seznam cvičení.

Titul můžete vyhrát v naší soutěži: Buďte fit v každém věku

Publikace Buďte v 50 fit jako ve 30 mi přišla ideálně dlouhá, teorie v ní nebyla zdlouhavá a bylo zajímavé si ji přečíst. Poté se jednalo o opravdu praktickou příručku, podle které není problém se řídit. Všude jsou fotografie, ke cvičení nejsou potřeba žádné pomůcky a jednotlivé cviky ani nevypadají složitě. Navíc jako pozitivní motivace může především pro starší čtenáře působit věk protagonistů na fotografiích.

Mě kniha k pohybu nalákala a nevylučuji, že se do tréninku pustím a vy můžete také!

Thorsten Tschirner - je jedním z nejúspěšnějších autorů v oblasti zdraví a fitness v německy mluvících zemích. Vystudoval tělesnou výchovu a žurnalistiku a má dlouholeté zkušenosti z oborů fitness a zdraví. Během své kariéry pracoval jako odborník na všechny podstatné aspekty v těchto oblastech. Nejprve jako trenér a osobní kouč, později navrhoval lázeňská a fitness zařízení po celé Evropě pro prémiovou hotelovou společnost a školil jejich personál. Dnes předává své zkušenosti jako autor, konzultant a člen vedení podniku v oblasti cestovního ruchu a zdravotnictví. Thorsten Tschirner nabízí jasně strukturované koncepty, které dokážou lidi motivovat a které lze úspěšně realizovat.

budte fit

Buďte v 50 fit jako ve 30
Autor: Thorsten Tschirner
Překlad: Martin Richter
Žánr: zdraví a životní styl
Nakladatelství: Kazda
Rok vydání: 2023
Počet stran: 128
Hodnocení: 85 %

https://www.knihykazda.cz/budte-v-50-fit-jako-ve-30/


 
Banner

PřihlášeníRáda bych si zazpívala s Jaroslavem Svěceným

Zpěv ji okouzlil již v dětství. Studium na konzervatoři nevyšlo, touha po zpěvu ale zůstala a nakonec se na základě konkurzu dostala do operetního souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde pak zpívala i v opeře. Po odchodu z angažmá v divadle nadále hostovala. Pak několik let vystupovala v Německu a skandinávských zemích. Po návratu do Čech působila ve finančnictví a nakonec se ke zpěvu Miriam Čížková vrátila. Dnes nejen koncertuje, ale také vede dětský pěvecký kroužek Svět kvítek.

Olomoucká Liška B. je inscenace půvabná a svébytná i díky silné hudební složce

Kdysi jsem viděl v hukvaldském amfiteátru operu Příhody lišky Bystroušky, což na mě natolik zapůsobilo, že jsem se stal milovníkem hudby Leoše Janáčka. Jenomže očekávaná premiéra inscenace nazvaná Liška B., která proběhla v pátek 19. ledna v Moravském divadle Olomouc, je přece jenom jiná písnička. Nicméně i hudební stránka nové inscenace je velmi silná.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Dana Kalinová: Dobrá duše pražského veletrhu Svět knihy

svet knihyO rozhovor jsme požádali paní Danu Kalinovou, dámu, která je už dlouhých devatenáct let duší pražského veletrhu Svět knihy. S ředitelkou této úspěšné akce jsme si povídali právě o zmiňovaném svátku všech českých ...

Machiavelliho Vladař – cynik nebo realista?

Politika je umění, jak zacházet s mocí, aby se dosáhlo úspěchu. Má se zabývat tím, co je, nikoli tím, co by mělo být. V politice neexistují zcela bezpečné směry, obezřetnost spočívá ve výběru těch nejméně nebezpečných.

Čtěte také...

Po dlouhé době kuchařka, co se mi trefila do chutí

varime beze zbytku200V nakladatelství Grada vyšla kuchařka Kateřiny Bičíkové s názvem Vaříme beze zbytku: Recepty od kořínku až po květ. Už po letmém prolistování jsem věděla, že z ní budu vařit!

 

...

Literatura

Konečně mám koně

Konecne mam kone perexNajít svůj sen nebo se k němu vrátit v pozdějším období života vám může přinést úplně jiný druh užitku, než jaký vám připadal důležitý v mládí. Torresová mluví o tom, že plavání ji naučilo, jak „ovládnout své myšlenky, vráti...

Divadlo

Pražská konzervatoř zve na letošní Absolventské představení

tcp absolventske predstaveni 200Taneční centrum Praha, konzervatoř – gymnázium ve spolupráci s Mezinárodním centrem tance, z.s. pořádá 3. a 4. června ve Stavovském divadle Absolventské představení 2021. Zatančí zde studenti konzervatoř...

Film

Jak probíhaly boje o smýšlení publika

Infoboj 200Každý režim, mocenské seskupení či nejšířeji civilizační okruh sleduje dva základní cíle: jednak hájí a vychvaluje sám sebe, jednak zlehčuje a odsuzuje případné protivníky, ať již je nachází ve svém vlastním prostoru, nebo mimo něj. Platilo to ...