Premiérové žně filmů, na kterých se podílí filmař Petr Jákl, se blíží
Banner

Premiérové žně filmů, na kterých se podílí filmař Petr Jákl, se blíží

Tisk

Petr Jakl 200Petr Jákl coby producent proniká stále hlouběji do filmového průmyslu. Už dávno přesáhl hranice Evropy a nějaký čas už je jeho jméno spojováno také s hollywoodskými superstar, držiteli nejprestižnějších filmových ocenění, jako jsou například Michael Caine, Russell Crowe či sir Antrony Hopkins.

 

S posledním jmenovaným se Petr Jákl osobně setkal před pár dny na natáčení akčního thrilleru Locked ve Vancouveru, kde si mimo jiné povídali i o snímku Jeden život. Slavnostní premiéra tohoto britského životopisného filmu o humanitárním pracovníkovi Nicholasi Wintonovi, kterého ztvárňuje právě sir A. Hopkins, proběhla 2. února 2024 v pražské Lucerně. Pozván byl také Petr Jákl mimo jiné i z toho důvodu, že snímek distribuuje prestižní společnost Film Nation Entertainment, které financuje veškerý development skrze jejich partnerství se ZQ Entertainment.

Jákl se však těší také na premiéru akčního válečného thrilleru Land of bad, který bude do amerických kin uveden 16. února 2024. Osobně se bohužel nezúčastní, ale rozhodně bude na dálku sledovat veškeré dění, neboť i tento snímek „producentsky“ zaštiťuje. Výpravný válečný film plný drsných kontaktních soubojů, kdy se nováček musí spolehnout na svého mentora, operátora dronů, který je od něj vzdálený na sta mil, je v USA netrpělivě očekáván. Zahraniční fanoušci tohoto žánru, kteří sledují veškeré filmové ochutnávky, vyjadřují už nyní obdiv hlavním hrdinům: „Russell Crowe stále předvádí to nejlepší! Liam Hemsworth se přesvědčivě nachází ve své roli,“ uvedl jeden z příznivců válečných dramat na sítích po zhlédnutí traileru. Zdá se, že tvůrci nezůstali nic dlužní žánru, který má u diváka vyvolat silné napětí a emoce.

petr jakl1

Americký akční kriminální thriller Blood For Dust se Scootem McNairym, Kitem Haringtonem a Joshem Lucasem v hlavních rolích. Vypráví o obchodním cestujícím, který se zaplete do pašování drog. Film měl premiéru na filmovém festivalu Tribeca v červnu 2023, kde získal pozitivní recenze od kritiků a na festivalu v San Diegu vyhrál hlavní cenu. „Je to skvělá příprava pro distribuci a doufám, že se filmu povede i v ní. Často ale festivalové filmy mezi běžnými diváky příliš nerezonují, a tak doufám, že Blood for dust bude výjimkou. Řekl bych, že v sobě má i komerční element a bude se líbit i nefestivalovým divákům,“ věří producent filmu Petr Jákl.

Ve druhé polovině letošního roku půjdou do distribuce i další snímky, které také nesou významnou stopu Petra Jákla. Dokončená je první verze filmu Flight risk, který režíroval Mel Gibson a našel roli i pro sebe. Do hlavní role pilota, který má za úkol dopravit nebezpečného zločince před soud, obsadil Marka Wahlberga. Dostříhaný je už i film Old Guy, u kterého se právě dokončuje hudba a zvuk. V hlavních rolích tohoto snímku se objeví Christoph Waltz, Lucy Liu a Cooper Hoffman.

Věděli jste, že:

  • Režijní debut Petra Jákla KAJÍNEK (akční krimi thriller/2010) měl za premiérový víkend největší celkové tržby, jaké kdy český thriller vůbec měl? Film Kajínek získal Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli a hlavní cenu na belgickém filmovém festivalu v Liege.
  • Thriller GHOUL (2015) je film, který se zapsal jako horor s největšími tržbami v českých kinech.
  • Akční drama JAN ŽIŽKA (2022) vypráví příběh českého válečníka, který nikdy nebyl v boji poražen. Finálnímu scénáři předcházelo zhruba sto verzí. Je to nejdražší film v historii české kinematografie.
  • Původně měl dokument o Mickey Rourkeovi pouze produkovat, ale americký herec, scénárista a bývalý boxer si ho vybral po zhlédnutí filmu Jan Žižka i pro režii. Dokument se stále natáčí.

petr jakl2

Zdroj foto: archiv autorky

Více informací získáte na: www.petrjakl.com


 
Banner

PřihlášeníRáda bych si zazpívala s Jaroslavem Svěceným

Zpěv ji okouzlil již v dětství. Studium na konzervatoři nevyšlo, touha po zpěvu ale zůstala a nakonec se na základě konkurzu dostala do operetního souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde pak zpívala i v opeře. Po odchodu z angažmá v divadle nadále hostovala. Pak několik let vystupovala v Německu a skandinávských zemích. Po návratu do Čech působila ve finančnictví a nakonec se ke zpěvu Miriam Čížková vrátila. Dnes nejen koncertuje, ale také vede dětský pěvecký kroužek Svět kvítek.

Olomoucká Liška B. je inscenace půvabná a svébytná i díky silné hudební složce

Kdysi jsem viděl v hukvaldském amfiteátru operu Příhody lišky Bystroušky, což na mě natolik zapůsobilo, že jsem se stal milovníkem hudby Leoše Janáčka. Jenomže očekávaná premiéra inscenace nazvaná Liška B., která proběhla v pátek 19. ledna v Moravském divadle Olomouc, je přece jenom jiná písnička. Nicméně i hudební stránka nové inscenace je velmi silná.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Vinylovehodiny.cz: „Honza ten nápad viděl někde na cestách a uvízl mu v hlavě“

vinylove hodiny 200Rádi bychom vám v tomto rozhovoru představili mladou designerskou dvojici – Kateřinu Dobískovou a Jana Čížka z Olomouce - která vyrábí hodiny ze starých vinylových desek. Vystupují pod značkou vinylovehodiny.cz, recyklují staré desk...

Machiavelliho Vladař – cynik nebo realista?

Politika je umění, jak zacházet s mocí, aby se dosáhlo úspěchu. Má se zabývat tím, co je, nikoli tím, co by mělo být. V politice neexistují zcela bezpečné směry, obezřetnost spočívá ve výběru těch nejméně nebezpečných.

Z archivu...

Čtěte také...

Letos ve Varech pookřejeme

KviffBývalo dobrým zvykem, že karlovarský filmový festival uváděl rozsáhlé přehlídky slavných tvůrců evropských i mimoevropských, takže zájemci se tak mohli v uplynulých letech seznámit s reprezentativním průřezem celoživotního odkazu takových osobností, jako by...


Divadlo

Peníze vás otráví i napnou

Penize Dan a jeho matka perexDěj se rozbíhá: Jojco a Mirec  - dva vulgární výrostci se ženou dodávkou vyloupit banku. Jsou nezkušení, ustrašení, nervózní a nejistí.

 

Film

Bulhaři představují svou filmovou tvorbu

bulhari slanchevo200Bulharské filmy téměř neznáme. Do tuzemských kin se jeden takový naposledy dostal před více než deseti lety (Dopis do Ameriky), v poslední době se bulharské tvorby občas dotkne televizní Cinemax (Tilt, Ten...