Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

jednoduse ze dreva200Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!

 

 

 

Kniha začíná úvodem, poté se zaměřuje na materiál, základní nářadí a technické základy jako je příprava dřeva, jeho dělení a spojování. Následují samotné projekty rozdělené na police, skříně, stoly, židle s opěrkami i bez, hračky a menší předměty jako jsou dózy, věšáky nebo svícny. V závěru nechybí vysvětlivky.

Hned na začátku čtení mě zaujalo, kde Antje Rittermannová přichází ke dřevu. Často se jedná o palety, odpady ze staveb, a hlavně naplavené dřevo, které má své kouzlo. Do jejího přístupu jsem se tak hned zamilovala a často se nad jejím přístupem usmívala. „Při mém obstarávání dřeva jsem se naučila jednomu: hned se zeptat – ihned odnést. Byla jsem na zpáteční cestě z nákupu a na kole bylo ještě místo…,“ popisuje například na straně 122.

Na zahradě se dřevem občas pracujeme a bylo pro mě novinkou čištění jeho povrchu čističem se sodou s tím, že se pak nechá oschnout a vynikne na něm šedivá patina. Navíc se nemusí brousit a doba čištění může ovlivnit výsledný odstín dřeva. To musím rozhodně vyzkoušet!

Co se projektů týče, spousta z nich vychází z konkrétního kusu dřeva. To se sice jeví jako nenahraditelné, ale rozhodně se jedná o zajímavou studnici inspirací. Mě se zalíbil například sklápěcí psací stolek, dóza nazvaná ústřice, která by byla skvělou skrýší pro keš v rámci hry Geocaching, dóza ve tvaru ryby nebo maringotka pro děti vyrobená ze staré bedýnky na ovoce. Věřím, že do nějakého projektu se s manželem pustíme, protože nástroje doma máme, dřevu fandíme a nyní máme i inspiraci od Antje Rittermannové.

jednoduse ze dreva

Jednoduše ze dřeva
Autor: Antje Rittermannová
Překlad: Veronika Prokopová
Žánr: hobby
Nakladatelství: Grada
Rok vydání: 2016, dotisk 2021
Počet stran: 200
Hodnocení: 85 %

https://www.grada.cz/jednoduse-ze-dreva-9172/


 

PřihlášeníSoutěže

Zvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada

Videorecenze knih

Rozhovor

Ladislav Frej: „Že jsem si vybral Stříbrného lipana, má počátek v klukovském věku“

frej 200Přinášíme vám rozhovor s Ladislavem Frejem, interpretem jedné z audioknih z edice Mistři slova vycházející díky Audiotéce a Bookmedia – Stříbrného lipana od Ladislava Tomečka. Čím ho tato audiokniha učarovala a...

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Čtěte také...

Objevte sílu přírodních surovin

zelena kosmetika perexČím je na trhu větší nabídka zboží, tím více se lidé zajímají o jejich kvalitu. Netýká se to jen potravin, ale také kosmetiky. V dnešní době přibývá lidí s různými alergiemi a kožními problémy, a tak není divu, že se s...

Z archivu...


Literatura

Femme fatale C. G. Junga: Sabina Spielreinová
ImageS krásnou, charismatickou a nadprůměrně inteligentní ruskou Židovkou s masochistickými sklony Sabinou Spielreinovou (1885 – 1942) se život nikdy příliš nemazlil. Její nelehký osud popisuje beletristicky, velmi živě...

Divadlo

Drama O myších a lidech se zažere hluboko pod kůži

o mysich a lidech200V sobotu 20. dubna 2013 opanovala zlínské Městské divadlo atmosféra o trochu svátečnější než v jiné soboty. V ten den se konala již čtvrtá letošní premiéra. Poprvé tak diváci měli možnost zhlédnou psychologické drama z pera

Film

Blíží se karlovarský filmový festival

56kviff perexCo si budeme nalhávat: mezi mezinárodními filmovými festivaly se ten karlovarský, ačkoli vydáván za jeden z nejdůležitějších, krčí jako příslovečná Popelka. Dopad rádoby velkolepé akce, letos již po šestapadesáté pořádané ve dnech 1. až 9. červ...