Co se stalo v roce kdy jste se narodili aneb Krásná paní nabízí bezva ročenky!

Co se stalo v roce kdy jste se narodili aneb Krásná paní nabízí bezva ročenky!

Tisk

1940

Udělejte radost svým nejbližším a darujte jim k Vánocům ročenku! Krásná paní nabízí brožurku ke každému konkrétnímu roku, a to od roku 1935 až do roku 2000. Dozvíte se, jaké to tenkrát bylo, když jste se narodili...

Víte, jaké to bylo v roce, kdy jste se narodili? Kolik stál chleba, mléko nebo automobil? Co prožívali vaši rodiče? Co se dělo v kultuře nebo ve sportu? Jaká byla tehdy móda? Na jaký film se chodilo v roce, kdy jste se vdávali či ženili?

1938

Jaké rubriky v ročence najdete:

Události z domova i ze světa
Kolik co stálo
Móda
Vynálezy
Kultura
Filmy
Architektura
Sport
Kronika
Narození
Kalendářní data
Obloha (údaje o poloze Slunce, Měsíce a planet na obloze)

1944

Tohle člověka vždycky potěší a ročenky jsou opravdu úžasné! Spousta fotek a zajímavostí, úplně vás to dojme, zavzpomínáte si na dobu, kdy se vám třeba narodilo dítě nebo jste se vdávali či ženili, studovali, byli mladí, dozvíte se, co se stalo v roce, kdy začala druhá světová válka nebo kdy skončila, kdy byla Sametová revoluce nebo jaké to bylo kdysi dávno v době, kdy se narodili vaši rodiče.

Známé vydavatelství Krásná paní, od kterého jistě znáte úžasné lunární diáře a kalendáře, nabízí ročenky od roku 1935 do roku 2000 a je v nich spousta bezvadného čtení. Na čtyřiceti stranách se tak dozvíte spoustu zajímavostí ze světa kultury, umění, politiky, sportu, každodennosti, informace z kronik i to, jaké bylo postavení Měsíce a kalendářní data.

Titul můžete také zakoupit v internetovém obchodě KNIHCENTRUM.CZ nebo Kosmas.cz a v těchto kamenných obchodech našich partnerů.

1940

Název: Ročenka 1935–2000
Vydavatelství: Krásná paní
Počet stran: 40
Hodnocení: 100 %

https://www.krasnapani.cz/e-shop


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Uličník přibližuje festival Praha žije hudbou evropským metropolím

Praha zije Hudbou3 perexPřinášíme vám rozhovor s Janem Gregarem, ředitelem hudebního festivalu Praha Žije Hudbou 2018. Multižánrový festival Praha Žije Hudbou představí od čtvrtka 7. do soboty 9. června 2018 ...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Čtěte také...

Kováč z Dolian: Človek je tvor iracionálny

DSC 0252 (800x533)Peter Hečkaj je kováčom z Doľanov pri Trnave. Jeho remeslo je náročné. Vyžaduje si veľa sily na ohýbanie neskrotného kovu. Nielen to je ale účelom. Rozhodol sa, že nebude vyrábať, len podkovy...

Z archivu...


Literatura

Nový Kick-Ass vás knokautuje na podlahu

kick ass 2 200Tak jsme se konečně dočkali i my pokračování úspěšného předchůdce komiksové bomby Kick-Ass: Nářez z roku 2010. Další díl nese jednoduchý název Kick-Ass: Nářez 2 a Mark Millar s Johne...

Divadlo

Kašpárkova dobrodružství v šípkovém království

kasparek a ruzena sipkova200Zlín se pyšní dvěma „oficiálními“ místy, kde se nacházejí prkna, která znamenají svět, a to Městským divadlem a Divadlem Scéna. Navíc se čas od času změní na divadelní sál část klubu Zelenáčova šopa, která pravide...

Film

Čtyřicátá první ochutnávka filmových lahůdek

LFS 200Letní filmová škola pořádá už nějaký ten pátek ochutnávku toho nejlepšího, co filmoví tvůrci vytvořili. Letošní degustační ročník byl už čtyřicátý první a od 24. července do 1. srpna nabídl filmovým fanouškům 237 filmů na 8 promítacích místech.