Největší a nejstabilnější český veletrh starožitností ANTIQUE slaví jubilejní padesátku

Největší a nejstabilnější český veletrh starožitností ANTIQUE slaví jubilejní padesátku

Tisk

antique 200Zájem o starožitnosti všeho druhu neustále roste a jaro 2024 symbolizuje pro veletrh starožitností ANTIQUE zlatý milník – krásné jubilejní 50. otevření. Je to jedinečná příležitost k prozkoumání aktuálních trendů na trhu s užitým uměním. Vzhledem k oslavě jubilea se nabídka stává ještě lákavější. Návštěvníci jsou zváni 18. – 21. dubna 2024 na Novoměstskou radnici v Praze, kde se sejdou nadšenci všech úrovní, od ostřílených sběratelů až po nováčky.

 

Veletrh nabídne to nejlepší z rukou renomovaných prodejců z Čech a Moravy. Tématem letošního ročníku jsou Skryté hodnoty starožitností – UDRŽITELNOST. Každý si zde přijde na své, ať už hledá nové kousky do sbírky, touží vhodně investovat, nebo vdechnout historické kouzlo svému domovu. Prodej bude zahrnovat to nejlepší z nabídky šperků, skla, porcelánu, keramiky, sběratelských mincí a bankovek, uměleckých obrazů, sošek, starožitných hodin, nábytku a dalších zajímavostí včetně historických zbraní. “Veletrh ANTIQUE vnímám jako oslavu našeho řemesla a oceňuji vysoké standardy, které si drží po dlouhá léta. I to je důvod, proč nebudeme chybět ani na tomto jubilejním ročníku,” vysvětluje Martin Cinolter, majitel rodinného starožitnictví Antique Cinolter, které působí na českém trhu od roku 1991.

antique1

Veletrh ANTIQUE je svého druhu jediný v České republice a stal se již tradicí. Pořádá ho Asociace starožitníků, a to dvakrát ročně – na jaře a na podzim. Členy asociace nejsou jenom obchodníci se starožitnostmi, ale též majitelé soukromých galerií, antikvariátů, uměleckých aukčních síní, restaurátoři a soudní znalci. Pevné zásady asociace dodávají této akci na důvěryhodnosti a prestiži. I tomu největšímu laikovi poskytne akce jasný obraz o českém trhu se starožitnostmi, včetně základní orientace v jejich cenách.

antique plakat

Návštěvní hodiny:
18. – 20. 4. 2024 | 10:00 – 19:00
21. 4. 2024 | 10:00 – 17:00
Vstupné na den: 140 Kč
Důchodci a studenti: 90 Kč
VIP vstup po dobu všech 4 dní: 220 Kč

Více informací naleznete na: www.iantique.cz nebo https://antiquesprague.cz/cs/.


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Učit děti tvořit se pro mě stalo posláním

rozhov2Její práce nalezly místo v mnoha soukromých sbírkách po celém světě, její socha Lidická madona je součástí sbírky památníku v Lidicích. Dosud uspořádala přes padesát samostatných výstav. Pravidelně se zúčastňuje kolektivních výstav n...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Čtěte také...

Dopisy od Sisi

Dopisy od SisiBezva nadpis knihy, který se i rýmuje. Specialistka na rakouskou císařovnu Sisi opět nezklamala a ve své nové knize přináší něco, co zde ještě nebylo. Pod nakladatelstvím Grada vydala 24 dosud nezveřejněných dopisů rakouské císařovny, která v nich rozebír...

Z archivu...


Literatura

3. díl komiksu Noe pokračuje v zavedeném stylu

noe 200Dlouho jsem čekal, až budu vědět, kdy vyjde poslední díl komiksu Noe v České Republice, ale bohužel datum není známo, a tak Vám zrecenzuji 3. díl. Třeba se poslední díl objeví co nevidět a díky této recenzi se snad i fanoušci komiksu dočkají zakončení.

...

Divadlo

Letní Grébovka s Divadlem MA v srpnu láká na 20 divadelních večerů pod širým nebem

letni grebovka 200Dvacet romantických večerů pod širou letní oblohou v půvabném prostředí evokujícím italský Řím… tyto a spoustu dalších výjimečných zážitků slibuje v druhé půli prázdnin Letní Grébovka s Divadlem MA. Oblíbený projekt komorní divadeln...

Film

Oui, šéfe! ... Práci šéfkuchaře nepodceňujme!

oui, sefe! daniel cohemNenáročná francouzská komedie „Oui, šéfe“ svým názvem příliš nesděluje. O co vůbec jde? Jenom z plakátu usoudíme, že asi půjde o gastronomi. Ano, seznámíme se sice se slavným šéfkuchařem Alexandrem Lagardem ...