Koncert Franc Alpa je tradicí festivalu Setkání Stretnutie

Koncert Franc Alpa je tradicí festivalu Setkání Stretnutie

Tisk

franc alpa200V páteční večer 17. května, po představení Marie Antoinetta od Divadla F. X. Šaldy Liberec, se v Dílně Městského divadla Zlín konal koncert skupiny Franc Alpa. Právě tam se už v roce 2011 také v rámci festivalu Setkání Stretnutie odehrál jejich první koncert.

 

 

My na nich v Dílně byly teprve podruhé, ale vždy se jednalo o jedinečný zážitek a takový jiný koncert. Je za tím podle mě několik důvodů. Prvním je samotné prostředí Dílny, kde se běžně odehrávají spíše divadelní představení (Marek Příkazký zde trefně poznamenal, že se pořád snaží, aby jim před koncertem dali pryč kromě stolů i židle), za další zde zavítá spousta herců a známých kapely, a navíc je to celé takové festivalové. Nejde to úplně popsat, musí se to zažít!

Skupinu tvoří Martin Šramka, Vojtěch Brhel, Radim Šustek a herec zlínského divadla Marek Příkazký. Díky tomu působí tak divadelně a je s ním spjata. Jinak se označují jako „zlínská pop-punková kapela hrající k tanci a pohledu, aneb lidový nátěr k masážím a do koupele.“ Jedná se o takovou pohodovou hudbu s originálními texty, na kterou se dobře tancuje a člověk se u toho i zasměje.

Franc Alpa si pro tento koncert připravila 4 lahvičky francovky umístěné na kraji pódia. Nikdo se k nim neměl, i když bylo oficiálně vyhlášeno, že kdo od nich bude ve vzdálenosti 1,5 metru, může se napít. Sedět návštěvníci koncertu i přes přítomnost židliček po stranách nezůstali, ale od hudebníků si (bez ohledu na alpy) drželi odstup. To se však časem změnilo, a i těch lahví tradičního nápoje se nakonec chopil manažer kapely a jeden ze skalních fanoušků.

Na kontě má Franc Alpa zatím jen jedno album s názvem Alpum, takže nebylo divem, že texty spousta lidí znala a přivítala s nadšením většinu hitů jako například Jo, Ja, Bravo Girl! nebo ToDupToo. Nechyběly ani songy Katka Katka, kterou hráli už na koncertě v lednu v Masters of Rock Café nebo Maturita – singl z roku 2021. Potěšila také úplná novinka v podobě Radimem zpívané písně Seděla na baru. Přídavky tvořily písně Bonbon, Summertrip, kde skákala celá Dílna, a Verča z Čerčan.

Tato skupina mě hodně baví a byla by velká škoda si tento koncert v rámci Setkání Stretnutie nechat ujít. Před pódiem (a určitě i na něm) bylo pořádné horko, ale hlavně spousta úsměvů, což vedlo k jedinečné a pohodové atmosféře, ze které se navzdory pokročilé hodině ani nechtělo odcházet domů.

 franc alpa

Franc Alpa (festival Setkání Stretnutie)
Kdy: 17. května 2024
Kde: Dílna, Městské divadlo Zlín
Pořadatel: Městské divadlo Zlín
Hodnocení: 98 %

Zdroj foto: autorka článku

https://www.francalpa.cz/


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Signal festival je povinnost!

200signalPraha se chystá na festival světla – Signal. Půjde o půvabné videomappingové projekce, které přiveze dohromady 30 domácích i zahraničních umělců světového formátu. Praha bude zářit a svítit! Více nám o tom prozradili členové skupiny Telenoika a Caitl...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!


Literatura

Může dívka jen tak beze stopy zmizet ze světa?

zdroj - anag.czUznávaný psychiatr Viktor Larenz měl všechno. Skvělou kariéru, bohatství, fungující manželství a roztomilou dcerku Josy. Ta trpěla zdravotními potížemi, a proto se Viktor snažil najít lékaře, který by jí pomohl. Jednou Josy zmizela přímo ...

Divadlo

Na hradě je ženská!

noc na karlstejne 200Poslední dobou jsme nebyli dlouho v divadle – po tom, co jsme se z jednoho představení vytratili během přestávky, jsme neměli vůbec chuť ani náladu. Po pauze jsme tedy vyrazili na Noc na Karlštejně a odcházeli jsme opravdu nadše...

Film

RETRO: Návrat k Rambovi
ImageRambův příběh je známý už velmi dlouhou dobu. Je to už téměř 30 let, kdy byl uveden do kin první díl. I když se může film na první pohled jevit poněkud omšele, vracím se k němu proto, že byla pro jeho natočení použita celá řada (na tu dobu) novátorsk...