Kdo by neměl za sebou nějaký ten partnerský přešlap
Kultura21.cz

Kdo by neměl za sebou nějaký ten partnerský přešlap

partnerske preslapy 200Partnerské přešlapy s podtitulem Šílené historky ze života je název nové knihy Kláry Sýkorové. Pokud se potřebujete zasmát, tak si ji nenechte ujít.

 

 Tato útlá knížečka nabízí celkem devět přešlapů jak z nejrůznějšího prostředí (stanování, hory, voda), tak z životních situací (zlomená noha, seznámení s rodinou, Vánoce). Figuruje v nich šestadvacetiletá Jarmila, která prožívá svůj nejdelší vztah s o rok starším Oskarem a také jejich rodina a přátelé. (Docela by mě zajímalo, co na knihu říkají).

Jedná se o skutečné příběhy ze života okořeněné trochou nadsázky. Moc se mi líbilo, jak vše Klára Sýkorová popisuje, věřila jsem jí každou příhodu, kterou jsem si navíc dokázala velmi živě představit. Jarmila mi byla sympatická a brzo i blízká, a to nejen proto, jak moc má ráda pivo.

Při čtení jsem se mockrát upřímně zasmála a přiznávám, že mi některé situace připomněly můj vlastní život. Zažila jsem podobné Velikonoce, chápala jsem Jarmilu, když psala o Star Wars (manžel teda tvrdí, že Darth Sidious může být označovaný jako čert) a líbilo se mi, jaký má přístup k horám a lyžování. Splnila jsem tak autorčino přání popsané v závěru knihy: „Doufám, že jste se při čtení zasmáli a hlavně, že jste se, byť jen trošku, s nějakými historkami ztotožnili, třeba i jen tím, že vám připomněly ty vaše. Přešlapy se totiž nestávají jenom Jarmile a Oskarovi, ale třeba i Tomášovi a Janě, Rossovi a Rachel, Vilémovi a Honzovi, Zlatuši a Andree nebo třeba, co já vím, Adamovi a Evě. Vztah není žádnej med. Je to dřina.“

Partnerské přešlapy jsou knihou ze života, u které se zasmějete a vypnete hlavu. Díky malému formátu si ji můžete přibalit na cestu autobusem, nebo třeba na koupaliště a pobavit se příhodami, které se tentokrát nestaly vám.

Klára Sýkorová má hlavu pořád plnou myšlenek a někdy je jen těžko ukočíruje. Právě proto je jí psaní tak blízké. Je to pro ni nejpřirozenější forma komunikace. K tomu všemu má ráda dobrý humor, a ještě víc jí udělá radost, když lidi dokáže rozesmát. Odmalička přitahuje všechny podivíny a v životě se jí stávají různé patálie. Když všechno tohle smícháte, vznikne koktejl plný bizárů a trapností. A to miluje.

partnerske preslapy

Partnerské přešlapy
Šílené historky ze života
Autor: Klára Sýkorová
Žánr: humor
Nakladatelství: Pointa
Rok vydání: 2022
Počet stran: 120
Hodnocení: 86 %

https://pointa.cz/project/9ef1f64d-03ea-11eb-91ac-001dd8b72061


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Pyrografie aneb antistresové tvoření pro milovníky dřeva

V nakladatelství Grada vyšla kniha Vypalování do dřeva aneb Pyrografie pro každého, která potěší každého kreativně založeného milovníka dřeva.
Grada

Třešně v rumu jsem zhltla jako malinu

V nakladatelství Cosmopolis vyšla kniha novinářce Michaele Janečkové s názvem Třešně v rumu, která pojednává o její cestě na Kubu.
Cosmopolis (Grada)
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Božská Markéta Krajčovičová: „Příprava složitých dortů zabere i desítky hodin.“

bozska marketa200Markétu Krajčovičovou mohou diváci Prima Love vídávat každý pondělní večer v pořadu Božské dorty od Markéty. Jaká byla její cesta na obrazovku? Jak dlouho připravuje jeden dort? A má ...

Hledat

Anketa

Pomalu nastává čas dovolených. Kde byste tu svou nejraději strávili?
 

O čmelácích vážně i nevážně

V nakladatelství Kazda vydali další knihu přírodovědce Dava Goulsona. Po Divočině v zahradě přichází Návrat čmeláků.
Kazda

Z archivu...

Čtěte také...

Mějte i vy bezodpadovou domácnost

moje zero waste 200V nakladatelství Esence začali poslední dobou vydávat knihy malého formátu plné zajímavých a poučných informací. Jednou z nich je Moje zero-waste kuchyně obsahující jednoduchý návod, jak neplýtvat jídlem.

...

Literatura

Katarína Holetzová a její vysoce návyková Smečka

smecka 200Loni na podzim u nás pod hlavičkou nakladatelství XYZ vyšel debutový kriminální román slovenské autorky Kataríny Holetzové Smrt prokletých a letos v červnu se svérázný detektiv René Juhász vrací objasnit další neobvyklé úmrtí v knize Smečka. A že ...

Divadlo

Falešná nota - hrajte hru, kterou vás nutí hrát

reznicka perexDalší českou premiérou této sezóny, kterou divadlo chystá na 27. února, bude hra Falešná nota z pera Didiera Carona, v překladu Alexandra Jerieho. Herce ve složení Pavel Rímský a Martin Finger režíruje Radim Špaček, který již v minulosti s ...

Film

Gambler, kterého nezajímá výhra, ale prohra

gambler 200Film The Gambler (2014) je velmi zajímavé a přitom vtipné drama o hazardérovi (hraje Mark Wahlberg), který pořád hraje i když mu to očividně moc nejde. Hraje každý den, za velké peníze, nedá si přitom pokoj i když dluží spousty peněz a začíná mu j...