Kdo by neměl za sebou nějaký ten partnerský přešlap

Kdo by neměl za sebou nějaký ten partnerský přešlap

Tisk

partnerske preslapy 200Partnerské přešlapy s podtitulem Šílené historky ze života je název nové knihy Kláry Sýkorové. Pokud se potřebujete zasmát, tak si ji nenechte ujít.

 

 Tato útlá knížečka nabízí celkem devět přešlapů jak z nejrůznějšího prostředí (stanování, hory, voda), tak z životních situací (zlomená noha, seznámení s rodinou, Vánoce). Figuruje v nich šestadvacetiletá Jarmila, která prožívá svůj nejdelší vztah s o rok starším Oskarem a také jejich rodina a přátelé. (Docela by mě zajímalo, co na knihu říkají).

Jedná se o skutečné příběhy ze života okořeněné trochou nadsázky. Moc se mi líbilo, jak vše Klára Sýkorová popisuje, věřila jsem jí každou příhodu, kterou jsem si navíc dokázala velmi živě představit. Jarmila mi byla sympatická a brzo i blízká, a to nejen proto, jak moc má ráda pivo.

Při čtení jsem se mockrát upřímně zasmála a přiznávám, že mi některé situace připomněly můj vlastní život. Zažila jsem podobné Velikonoce, chápala jsem Jarmilu, když psala o Star Wars (manžel teda tvrdí, že Darth Sidious může být označovaný jako čert) a líbilo se mi, jaký má přístup k horám a lyžování. Splnila jsem tak autorčino přání popsané v závěru knihy: „Doufám, že jste se při čtení zasmáli a hlavně, že jste se, byť jen trošku, s nějakými historkami ztotožnili, třeba i jen tím, že vám připomněly ty vaše. Přešlapy se totiž nestávají jenom Jarmile a Oskarovi, ale třeba i Tomášovi a Janě, Rossovi a Rachel, Vilémovi a Honzovi, Zlatuši a Andree nebo třeba, co já vím, Adamovi a Evě. Vztah není žádnej med. Je to dřina.“

Partnerské přešlapy jsou knihou ze života, u které se zasmějete a vypnete hlavu. Díky malému formátu si ji můžete přibalit na cestu autobusem, nebo třeba na koupaliště a pobavit se příhodami, které se tentokrát nestaly vám.

Klára Sýkorová má hlavu pořád plnou myšlenek a někdy je jen těžko ukočíruje. Právě proto je jí psaní tak blízké. Je to pro ni nejpřirozenější forma komunikace. K tomu všemu má ráda dobrý humor, a ještě víc jí udělá radost, když lidi dokáže rozesmát. Odmalička přitahuje všechny podivíny a v životě se jí stávají různé patálie. Když všechno tohle smícháte, vznikne koktejl plný bizárů a trapností. A to miluje.

partnerske preslapy

Partnerské přešlapy
Šílené historky ze života
Autor: Klára Sýkorová
Žánr: humor
Nakladatelství: Pointa
Rok vydání: 2022
Počet stran: 120
Hodnocení: 86 %

https://pointa.cz/project/9ef1f64d-03ea-11eb-91ac-001dd8b72061


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Blanka Kovaříková: „Těžko odpouštím těm, kteří se dopouštějí křivd a podvodů…“

blanka kovarikova foto zdenek kovarikŘečeno s mírnou nadsázkou - novinářka a spisovatelka Blanka Kovaříková ráda zkoumá životy lidí z černobílých fotografií a filmů. Literatura faktu v jejím podání rozhodně není „suchá“, sa...

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.

Z archivu...

Čtěte také...

Zavítejte na návštěvu Za pověstmi Šumavy

za-povestmi sumavy 200V dubnu vydalo nakladatelství CPress knihu Ondřeje Fibicha plnou příběhů a zkazek Za pověstmi Šumavy. Pokud v tomto kraji bydlíte nebo jste okouzleni přírodou, pojďte odhalit historii a ústní lidovou tvořivost.

...

Literatura

Backman zase hraje na city a jde mu to!

uzkosti-a-jejich-lide 200Oblíbený švédský spisovatel po několika menších dílech (konečně) přichází s plnohodnotným románem s názvem Úzkosti a jejich lidé.

...

Divadlo

Představení Smrt v hotelu Alexandria provonělo celé divadlo

alexandria 200Teprve před několika dny měla ve zlínském Městském divadle premiéru lázeňská divadelní komedie Smrt v hotelu Alexandria. Autor hry trochu zavání Cimrmanem, ale hra je to opravdu skvělá a navíc zlínskému publiku velmi blízká.

...

Film

Robocop 1 - tip pro čtvrteční lednový večer

Robo 200Za dob komunismu nešlo mnoho amerických filmů do československé distribuce, a tak si bohužel hodně filmů musí fanoušci zopakovat o mnoho let později na VHS, DVD a případně na Blu-ray. Jedním z filmů, které v době své americké premiéry nebyly pro českosl...