Román o divokých devadesátých letech

Román o divokých devadesátých letech

Tisk

Kšeftmani a pistolníci 200Devadesátá léta patří v poslední době mezi oblíbená témata. Když se pak nejen na knihu, ale libovolné dílo ještě přidá, že je podle skutečných událostí, měl by být úspěch zaručen.Kšeftmani a pistolníci je název nové knihy Štěpána Šimka, která vyšla ve vydavatelství CNC books. Titul má moc pěknou obálku s černým pokladem a modrou grafikou se třemi mladíky ve slunečních brýlích a dozvíte se z ní také, že se jedná o román o divokých devadesátých letech podle skutečných událostí.

Anotace slibuje příběh přátelství, poznamenaného honbou za úspěchem v devadesátých letech, který vtáhne čtenáře do šedých zákoutí byznysu i reálného života tehdejší doby. Hrdiny jsou tři snílci stoupající po společenském žebříčku nehledě na důsledky, které je mohou dostihnout… Společně jim to funguje, jsou úspěšní a žijí si takzvaně na vysoké noze. A to včetně toho, co k tomu někdy patří – luxusních aut, žen, alkoholu a drog.

To platí, ale přesto jsem od knihy očekávala trochu něco jiného. V prvé řadě se mi nezdálo, že by šlo o thriller. U nich knihu nemůžu často ani odložit, přemýšlím nad ní a takzvaně mi nedají spát. Tady bylo na můj vkus málo napětí a také hodně vztahových věcí. To ve výsledku nevadilo, jen mě to překvapilo a nečekala jsem to. Také postavy nebyly příliš propracované – měla jsem pocit, že se vše pohybovalo jen po povrchu a nijak do hloubky jsem se s nimi neseznámila. Těšila jsem se i na nějaké podrobnější popisy týkající se podvodů a podobně a toho se mi bohužel nedostalo.

Autor v rozhovoru o knize pro Knihkupec říká: „Přátelství je hlavní věc, kterou jsem tam chtěl podtrhnout, protože pro mě bylo v tomto období hodně důležité. Je možné, že jsem měl potřebu vyrovnat se s mým obdobím devadesátek, kdy jsem zažíval opravdu velké věci. Byl jsem mladý, všechno začínalo. První lásky, podnikání, měl jsem blízko ke světu, který byl tehdy na hraně. Je pravda, že když jsem knihu dopsal, uzavřel jsem jednu svoji kapitolu. Od té doby si v hlavě žiju trošku jinak.“

Kšeftmani a pistolníci se nečetli špatně, ale ocenila bych jiný styl psaní. Nejedná se tedy o žádnou přelomovou knihu, ale úplně nudit se u ní také nebudete a třeba vás přiměje na něco zavzpomínat…

Štěpán Šimek (* 1971)
Podnikatel, spisovatel a milovník dobrého jídla, skvělého vína, literatury a cestování. Nadšený amatérský sportovec. Pochází z Plzně, studoval v Mariánských Lázních, nyní žije s rodinou v blízkosti Prahy – má desetiletého syna.

Kšeftmani a pistolníci

Kšeftmani a pistolníci
Autor: Štěpán Šimek
Žánr: thriller
Nakladatelství: CNC Books
Rok vydání: 2022
Počet stran: 220
Hodnocení: 73 %


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Seriál k měsíci čtenářů : Knihovny pro K21, Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem

brezen-mesic-ctenaru 200V ústecké knihovně je vždy živo nejen v březnu, měsíci, který je již po několikáté měsícem čtenářů. Nějaký ten týden napřed totiž ústečtí knihovníci pro své čtenáře i návštěvníky připravují program, kter...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Z archivu...

Čtěte také...

Napadlo vás někdy, co rádi jedli světoví diktátoři?

jak nakrmit diktatora 200V nakladatelství Dokořán vyšla velmi zajímavá kniha polského reportéra a spisovatele Witolda Szablowskiho s názvem Jak nakrmit diktátora.

 

...

Literatura

Redakce mezinárodního deníku zevnitř a na dřeň – Imperfekcionisté Toma Rachmana

imperfekcioniste 200 „Každý, kdo kdy byť přičichl k novinařině, pozná, že Imperfekcionisté jsou opravdu příběhy ze života.“ The Guardian

...

Divadlo

Hezky německy?

200divPřed několika dny skončil 18. ročník Pražského divadelního festivalu německého jazyka. Je tedy čas probrat se dojmy a pokusit se o shrnutí. Můj nejsilnější pocit je podobný hořké pachuti na jazyku – nějak mi to prostě nesedlo. Jsou takové divadelní festiva...

Film

The Circle – Sdílet znamená starat se

circle perex„Vědět je dobré. Vědět všechno je lepší.“ Svět je plný neomezených možností. Žádné války, žádné nemoci. Největší high-tech společnost The Circle nezná problém, který by nedokázala vyřešit. Její technologie mají moc změnit svět.