Elly: „Motiv písně „Flower“ je inspirovaný i mým osobním životem a myslím, že si tím projde téměř každý člověk.“

Elly: „Motiv písně „Flower“ je inspirovaný i mým osobním životem a myslím, že si tím projde téměř každý člověk.“

Tisk

elly 200Elly, vlastním jménem Eliška Tunková je novým objevem české popové scény. Momentálně ji čekají zkoušky na konzervatoři a před pár dní jí vyšla anglicky zpívaná píseň Flower. Zjistěte o písni i Elišce více díky našemu rozhovoru.Jak se máte v těchto dnech a co je u vás nového?

Musím říct, že se mám krásně. Mám za sebou skvělé natáčení klipu a live session a mám ze všeho ohromnou radost.


Aktuálně dokončujete Konzervatoř Jaroslava Ježka a čekají vás závěrečné zkoušky. Jaký z nich máte pocit? Máte z něčeho i obavy?


Mám z nich respekt, i když se snažím připravovat na sto procent a věnuji tomu téměř veškerý čas, tak takový ten přirozený strach tam stejně je. :-)

Když se podíváte zpátky, co vám studium konzervatoře nejvíce dalo?

Studium na konzervatoři mi dalo zkušenosti do života, a to ať už do života profesního, nebo osobního. Díky konzervatoři jsem se dostala ke skládání hudby. A to je pro mě nejcennější věc, kterou si budu ze školy odnášet.

Právě z konzervatoře „vzešla“ také vaše kapela. Můžete o ní prozradit více? Jedná se o samé kluky, jak se vám spolupracuje a jak si rozumíte?

Ona to popravdě není moje kapela, ale kluky jsem si vypůjčila a s některými se dokonce znám z konzervatoře, takže spolupráce šla jedna báseň. Já jsem velká trémistka, takže mi chvilku trvalo, než jsem se „rozkoukala“, ale myslím, že výsledek stojí za to.

Nedávno jste začala vydávat live sessions, tedy songy nahrané s kapelou v prostředí zkušeben Bandzone. Proč jste se rozhodla právě pro tento formát?

Tenhle formát jsme zvolili, protože mám v zásobě spoustu autorských songů, které jsem toužila zveřejnit a tohle byl krásný nápad a cesta, jak to uskutečnit.

A jak probíhalo nahrávání? Bylo pro vás v něčem jedinečné?

Celé to pro mě bylo jedinečné. Live session jsem nikdy nenahrávala a byla to skvělá zkušenost. V době natáčení jsem byla čerstvě po ztrátě hlasu, takže o to větší výzva to pro mě byla.

Také jste pustila do světa singl Flower. Co jste ním především chtěla říct? A čím jste se inspirovala při jeho tvorbě?

Inspiraci jsem hledala v životě kolem sebe u lidí, které znám a u problémů, které řeší. Motiv písně „Flower“ je inspirovaný i mým osobním životem a myslím, že si tím projde téměř každý člověk. Je přirozené, že se bojíme, že nám někdo ublíží.

Se zvukem skladby vám pomohli producenti Jaro Sound a Filip Vlček. Jak moc výsledek změnili?

Já si myslím, že song „Flower“ si už od začátku nese atmosféru a ducha, kterého jsem si přála, aby měl. V podstatě tam přistálo pár skvělých nápadů a myslím, že tomu rozhodně dodali větší dynamiku a takový tah, který dnes má. :-)

K singlu je i velmi působivý klip natáčený v Průhonickém parku. Vy v něm máte téměř svatební šaty. Jak jste se v nich cítila?


Já jsem se cítila krásně. Šaty tam představovaly čistotu a souznění s přírodou, která, v klipu vyjadřovala můj vlastní svět. Byl to opravdu krásný pocit.

V klipu hraje také Tomáš Martinka, model a nejkrásnější muž planety. Jak se vám s ním hrálo? Překvapilo vás na něm něco?

S Tomášem se mi hrálo dobře, i když jsme měli jen jednu společnou scénu, tak si myslím, že jsme si oba natáčení moc užili.

A můžete ještě prozradit, co symbolizuje růže z Jericha, kterou v závěru klipu držíte v ruce tentokrát v tmavých šatech?

Znovuzrození. Růže z Jericha v tomto klipu symbolizuje nový začátek a je to odkaz na původní téma a motiv písně, že i když se člověk bojí ublížení může se stát, že nakonec zůstane sám. 

Elly2

Ještě mě zajímá spolupráce s režisérem Honzou Strachem. Ten je známý především jako režisér klipů pro rapovou scénu. Jak jste se tedy dali dohromady? A bylo jednoduché najít společnou řeč?

S Honzou se známe víc než dva roky a podle mě je to skvělý člověk, který má dokonalé nápady a umí je skvěle zrealizovat. Vždycky je pro mě nesmírně důležité spolupracovat s lidmi se kterými si lidsky sednu a u Honzy to vyšlo perfektně.

V rámci informací o Flower bylo zmíněno, že jste vybírala z několika písní, které jste měla rozpracované. Proč padla volba zrovna na Flower?

Flower vždycky byla moje srdcová záležitost. Měla jsem neskutečnou radost, když jsem jí napsala a abych pravdu řekla, tak si myslím, že musel přijít ten správný čas, aby šla ven. Podle mě je to příjemná, rytmická skladba, která by se mohla líbit. :-)

Na závěr se zeptám, co nyní plánujete? Na co se vaši fanoušci a naši čtenáři mohou těšit?


Momentálně je mým cílem zvládnout absolventské zkoušky a ukončit školu a na to co se chystá dál se nechte překvapit. :-)

Děkuji za rozhovor a držím palce nejen u zkoušek!


 
Banner

PřihlášeníSlavná herečka a její studentka. Která z nich si zahraje v nově otevřeném Národním divadle?

Eliška Pešková (Miroslava Pleštilová) je divadelní hvězda, úspěšná učitelka herectví a žena divadelního podnikatele Pavla Švandy ze Semčic. Otýlie Malá (Iveta Hlubučková) je zas mladá dívka, která ze všeho nejvíc touží stát se herečkou.

Začala jsem svým snům rozumět a vykládat je i druhým

Nejdříve psala básničky, které, jak sama přiznává, byly spíše jakési přetlaky emocí a jejího silného vnímání. Pak přišly novelky ze života, v nichž mohla uplatnit svoji fantazii, která pracovala na plné obrátky. Později si jen tak vydala básnickou sbírku Proudy, novelku Mimo prostor a čas a v roce 2021 již pod nakladatelstvím Albatros Media knihu Tajemství snů a jak ho rozluštit, na jejímž pokračování pracuje. Také má rozepsaných několik románů a jako šéfredaktorka vede internetový magazín Kultura21.cz.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Martin Pošta: Nejsou pro mne důležité výsledky, ale cesta k nim

martin posta 200Zpěváka Martina Poštu můžete znát nejen z řady muzikálů, ale také například z kapely Laura a její tygři. O tom, které role ho nejvíce baví a jak se dostal z jeviště k profesionálnímu koučování, se doč...

Tvrdý jak voda - varování před totalitou "kulturních revolucí"

Tvrdý jak voda je tvrdá politická satira, román, kde se mísí humor a emoce. Univerzální lidské drama o povaze moci, nebezpečí pýchy a síly touhy, jež se valí navzdory všemu a všem, jen směr nikdo z nás nezná. Román Tvrdý jak voda se odehrává v místech, kde se autor narodil, na Oradelské vrchovině uprostřed Číny. Je jaro roku 1968, zuří kulturní revoluce a hlavní hrdina, Kao Radboj odchází z armády, aby "přenesl plamen nového myšlení na rodnou hroudu".

Čtěte také...

Vlady Gryc přichází s albem, na kterém se hudebně podílí exmanžel Heleny Vondráčkové Hellmut Sickel

vlady gryc perexJá svý sny mám. Tak se jmenuje debutové CD zpěváka Vladyho Gryce. Navíc jde v tomto případě o album autorské – všechny texty si zpívající textař napsal sám, zatímco hudební stránka je dílem Hellmuta Sickela. Ten všechny písničky napsa...


Literatura

Život s Alim není jednoduchý

pubertacka perexHana Vondráčková pečuje o mámu v pokročilém stádiu Alzheimerovy choroby. Doma jí říkají Ali a je to nejvěrnější přítel, kterého kdy babi měla. Je paličatý i dobrosrdečný, dokáže být zlý stejně jako dobrák, bavič i prudič. S Alim je t...

Divadlo

Na podzim do divadla: Ošklivec

2d3c94dbbe2fd3850b9978cd5b0534f6O prázdninách divadla nehrají představení, ale připravují se na další sezonu. Díky nám si můžete vybrat, na co v podzimních měsících vyrazíte. Tentokrát vás zveme na Ošklivce do olomouckého Divadla Tramta...

Film

Pečlivě dávkovaná smrt
ImageVálečné drama ze současného divokého východu vypráví přímočarý akční příběh o tom, jak speciální francouzské komando zachraňuje odvážnou novinářku Elsu ze spárů teroristických únosců. Překvapivě snadná záchrana z vězení s...