Metalové okénko leden

Metalové okénko leden

Tisk

mo 200I v lednu vás vítáme u Metalového okénka! Tentokráte tu máme pouze pár videoklipů, seřazených víceméně od toho nejměkčího k něčemu tvrdšímu a záleží jen na všem vkusu a náladě, co se vám zalíbí. Pevně věřím, že vás něco překvapí a zaujme.

 

 

Italští moderní rockeři Maneskin vyšli s kůží na trh, když jim 20. ledna vyšla deska Rush! Na ní najdeme mimo jiné i skladbu Gossip, kde si zahrál i sám věhlasný Tom Morello (kytarista Rage Against the Machine). Co na to říkáte?

Clint Lowery, známý jako spoluzakladatel, kytarista a zpěvák kapely Sevendust, plánuje v únoru vydat sólové EP Ghostwriter. Připomínám, že jeho sólové debutové album vyšlo před třemi lety a neslo název God Bless The Renegades. Abychom si udělali obrázek, co od něj můžeme čekat, nabízí nám videoklip k písničce Devil Leather:

Hlas a tvář kapely HIM, Ville Valo, vydává debutové sólové album s názvem Neon Noir. Pokud máte rádi měkčí hudbu, pak se vám může zalíbit. Ostatně, posuďte sami při zhlédnutí videoklipu k titulní písni:

Elektrometalová kapelka Dope vydává 24. února desku Blood Money Part Zer0 a už nějakou dobu nás pravidelně zásobuje videoklipama. Takže není překvapivé, že teď tu máme pokoukání k písničce Dive:

Trošku přitvrdíme, a to díky klípku Meet Your Maker od švédských melodiků In Flames. Ti 10. února vydávají čtrnáctou studiovku pod názvem Foregone a takto se nás snaží zaháčkovat:

A o měsíc později vychází novinka Remember...You Must Die, konkrétně sedmé studiové album, kalifornské deathcoreové kapele Suicide Silence. Klip je k písničce Alter Of Self:

Američani Unearth se chystají na vydání nového alba, ale než ta doba nastane, nachystali si pro nás singl s názvem The Wretched; The Ruinous:

Zdroj: https://blabbermouth.net/


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Rozhovor

Jiří Mužík: V Austrálii mi šlo dvakrát o život

muzik200Jeden z nejúspěšnějších českých atletů tohoto tisíciletí si v dětství nemusel lámat hlavu s tím, co z něj jednou bude. Jiří Mužík (39) měl vzor ve svém otci, který byl skokanem do dálky s osobním rekordem 775 cm. Když viděl jeho medaile a diplomy, by...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...


Literatura

Papírové panenky – nic není tak, jak vypadá

Kerri, Bea a Mike jsou spolubydlící v jednom londýnském bytě a i když spolu sdílí jeden prostor, nějak moc blízko k sobě nemají. Jejich životy a povolání jsou tak odlišné, jak jen to jde.

...

Divadlo

Kdyby Nestroy vědel…premiéra PRO NIC ZA NIC v Městském divadle v Brně

pro nic za nic perexKdyby Johann Nepomuk Nestroy věděl, že po něm bude ve Vídni pojmenováno náměstí i zastávka metra, asi by se moc divil. On to byl totiž už za svého života na jedné straně miláček publika, měšťanského i lidového, ale mocn...

Film

Amores Perros – velkolepá, i když poněkud drsná podívaná

amoresperros 200Láska je v literatuře, filmu, písních opěvována jako něco nádherného, kouzelného, něco, o co stojí usilovat a bojovat. Proto považuji docela za odvahu dát jako podtitulek filmu Amores Perros „láska je kurva“. Režisér Alejandro Gonzáles I...