Užijte si čas s Terezou Bebarovou

Užijte si čas s Terezou Bebarovou

Tisk

cas na tebe 200Tereza Bebarová se v rámci současné situace rozhodla zrealizovat lifestylový a hobby pořad s názvem Čas na TE.BE. Ten je založený na rozhovorech se zajímavými a nadanými lidmi a není tak divu, že z něj vzešla kniha Čas na TE.BE pro všechny, kteří se chtějí nechat inspirovat.

 

 

 

Pořad začala Tereza Bebarová natáčet v květnu 2020 a začal se vysílat v srpnu. Při vydání knihy m za sebou přes 80 dílů, hromady napečených buchet, kolářů, domácích housek a rohlíků a desítky rozhovorů s hosty. „A já mám obrovskou radost, že se nám navzdory složité době daří podporovat talenty, nápady a potenciál spousty inspirativních osobností. Vzájemně se propojovat a hledat v nových podmínkách příležitosti pro nás všechny. A to je i důvod vzniku této knížky, která se doufám stane i pro velkou řadu z vás pozitivním povzbuzením v komplikované době,“ píše autorka v úvodu.

Kniha pokračuje vzpomínkou na babičku Františku a následuje moc milý rozhovor s Josefem Maršálkem, který je vrchním kuchařem pořadu. Hned na jeho první recept na obrácený ananasový koláč z Mauricia jsem dostala chuť. Další rozhovory jsou s nejrůznějšími hosty: navštívíte Tátův sad vonící jablky i přes stránky knihy, inspiruje vás návrhářka Tina Bok, Dara Ermisová z Dara bags a poznáte spoustu šikovných tvůrců s plnou hlavou nápadů. Jistě vás zaujmou mozaiky, tkaní, energické obrazy, papírové květiny nebo věnce a další dekorace. Zajímavým zpestřením pro mě byl například rozhovor s Václavem Vydrou nebo nadšeným a úspěšným chovatelem morčat Petrem Tejmlem.

Na knihu Čas na TE.BE jsem se těšila, ale neměla jsem od ní nějaké vyšší očekávání. Byla jsem zvědavá, co se dozvím nového a čím se budu moci inspirovat. Přehlédla jsem informaci, že se má jednat o titul psaný ve formě rozhovorů, ale to vůbec nevadilo. Právě naopak mi to vyhovovalo a moc mě bavilo poznávat takto různé lidi a kochat se jejich názory i výtvory. Recepty a návody na koncích kapitol pak byly příjemnou třešničkou na dortu.

Čtení jsem si zkrátka moc užila a vychutnala si ten svůj čas s Terezou Bebarovou, což byl jistě účel!

Tereza Bebarová je oblíbená česká herečka a moderátorka, která se narodila v Bohumíně v roce 1975. Už od školky vystupovala ve školních besídkách, bylo tedy jasné, kam povedou její kroky v pozdějších letech. Vystudovala konzervatoř v Ostravě. Během studia hrála v Divadle Petra Bezruče a v Divadle loutek. Po úspěšném vystudování získala angažmá v divadle Aréna a poté v Národním divadle moravskoslezském. Následně získala angažmá v pražském Divadle Na Fidlovačce. Za svou roli Funny v muzikálu Funny Girl získala v roce 2006 Cenu Thálie. Od té doby ztvárnila bezpočet zajímavých rolí, jak v divadle, tak i ve filmu či televizi. Úspěšně se věnuje dabingu, je držitelkou prestižní ceny Františka Filipovského a jednou z nejvyhledávanějších narátorek v oblasti audioknih. V roce 2019 moderovala úspěšnou show Peče celé Česko a od roku 2020 je moderátorkou vlastního pořadu Čas na TE.BE.

cas na tebe

Čas na TE.BE
Autor: Tereza Bebarová
Žánr: hobby, osobnosti, moderní žena
Nakladatelství: XYZ (Albatros Media)
Rok vydání: 2021
Počet stran: 288
Hodnocení: 80 %

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/64558763/cas-na-te-be/


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Tleskač: „My nejsme apriori veselá kapela.“

altSkupina pyšnící se podtitulem Pilsner Ska Orchestra Tleskač má před sebou festivalovou sezonu, novou vokalistku Karolínu Jägerovou a rok staré album Never die songs. Na různé názory jsme se zeptali kapelníka ...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...

Čtěte také...

Kdo je Slečna M. a co s jejím životem udělala válka?

 

Slečna M., perexSlečna M., nová kniha vydavatelství Fragment mne ke čtení nalákala hned z několika důvodů. Jméno tajemné slečny začíná stejným písmenem jako to moje. Období druhé světové války si vždy ráda připomenu, protože na tenhle historický milník nesmíme nikdy ...


Literatura

Až uvidíte Batmana stát v záři Gotham City

batman tichoKdyž jsem poprvé dostal do rukou komiksovou knihu Batman: Ticho, hned mě na ní zaujalo grafické provedení. Jak jistě všichni dobře víme, každá kniha je jiná. Kresba od Jima Leeho je skvostná. Nicméně n...

Divadlo

Městské divadlo Zlín a Slovácké divadlo se propojí přehlídkou „Zaráz“

Zaraz200Šest inscenací z nejnovějšího repertoáru Městského divadla Zlín a Slováckého divadla Uherského Hradiště - to je Zaráz, přehlídka divadel Zlínského kraje. Ve třech dnech uvidí aktuální tituly divadelní kritici, studenti divadelních škol a další divadelní n...

Film

Jersey Boys aneb každý si to pamatuje, jak chce

Jersey boys 200Film Jersey Boys (2014) vznikl pod rukama režiséra Clinta Eastwooda. Dlouholetá zkušenost s tvorbou komerčních filmů je na každém záběru patrná a nenechává diváka ani na chvíli odpočinout. Snad jen během hudebních vystoupení kapely The ...