Po Věrném čtenáři přichází Krutá hra

Po Věrném čtenáři přichází Krutá hra

Tisk

kruta hra200V recenzi předchozího dílu Věrný čtenář jsem psala, že si jméno autora rozhodně zapamatuju a že se těším na jeho další knihy. Ani jsem se nenadála a byla tu Krutá hra.

 

 

 

V této knize je opět inspektorka Jessica Niemi, kterou čeká pátrání po dvou mladých blogerech, kteří mají desítky tisíc fanoušků. Na poslední fotce, kterou zveřejnili, je zachycený deštěm bičovaný maják na skále uprostřed moře a pod ním báseň popisující jejich smrt… Ke světu moderních technologií se přidává i svět mangy, přibývá zde podezřelých vražd a vyšetřovatelé tak mají plné ruce práce.

V Kruté hře je kladen větší důraz také na Jessicu a její vztahy na pracovišti, především neshody s novou vrchní komisařkou Hellu. „Jen se snažím říct, že jestli si hodláte hrát na velkého bosse a všechno nám tady překopat, tak se nemůžete divit, když se setkáte s negativní odezvou a odporem. A to nejen ode mě, ale nejspíš i od ostatních. Za Erneho jsme přece měli dost dobré výsledky. Proč předělávat něco, co není…“ „Niemi, pronese Hellu klidně a pokračuje: „Všechno, co jste teď řekla, je přesně to, co jsem slyšet nechtěla.“ (str. 22). Navíc zde hrají velkou roli také minulost.

Tato kriminálka pracuje se zajímavými tématy a působí velmi moderně. Přináší také nečekané momenty a dokáže se vám vrýt pod kůži a budete na ni myslet. Přesto se nedokážu ubránit dojmu, že Věrný čtenář byl mnohem lepší a že by si kniha zasloužila trošku zeštíhlit. Občas se totiž čtení poněkud vleklo. Nicméně jsem zvědavá, s čím Max Seeck přijde příště.

Max Seeck (*1985) patří v rodném Finsku k nejprodávanějším autorům. Vystudoval ekonomii v Tallinnu a MBA v Curychu. Původně pracoval v marketingu, ale v současnosti se už spisovatelské dráze věnuje na plný úvazek.

kruta hra

Krutá hra
Autor: Max Seecks
Překlad: Ema C. Stašová
Žánr: beletrie, thriller
Nakladatelství: Grada
Rok vydání: 2021
Počet stran: 456
Hodnocení: 85 %

https://www.grada.cz/kruta-hra-11698/


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Rád se nechám překvapovat, tvrdí herec, šansoniér a filmový historik Jiří Bartoň

Barton rozhovor perexHerectví, zpěv, moderování, besedy, pedagogická činnost… I když Jiří Bartoň vystudoval filmovou a divadelní historii,věnuje se už mnoho let herectví a to nejen v divadlech. Už před časem nastudoval šansonový recitál, objevil s...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Z archivu...

Čtěte také...

EMěstečko Pines: Kniha, která Vám vyrazí dech

200litHned v úvodu se musím přiznat k jedné věci: rozhodně nepatřím mezi fanoušky knižního napětí. Román Městečko Pines se ke mně dostal víceméně náhodou, a když jsem zjistila, že se jedná o thriller s hororovými prvky, byla jsem k němu dost skeptická. Nakonec mě...


Literatura

Vladimír Ráž jako detektivní případ

altNapsat knihu o nějakém slavném herci, to dnes dokáže kdekdo. Jenže ne každý z mnohých vydavatelských počinů, jimiž jsou zaplaveny regály českých knihkupectví, je skutečně tak hodnotný, aby mělo smysl ho vůbec vzít do ruky.  To, co novinářka Blanka Kova...

Divadlo

Rodina afektovaných egocentriků září na prknech Fidlovačky

hayfever 4Po jedenácti letech se Divadlo na Fidlovačce spolu s jeho diváky rozloučilo s úspěšnou hrou Guya Boltona a Williama Somerseta Maughama Julie, ty jsi kouzelná, v které v jedné z hlavních rolí excelovala Eliška Balzerová. Příznivci Elišk...

Film

Všechno nejhorší 2

vsechno nejhorsi  perexVysokoškolačka Tree byla nucena pořád dokola prožívat ten samý den, na jehož konci ji vždycky zabil vrah v masce maskota její univerzity. Z téhle časové smyčky se dostala tak, že odhalila totožnost svého vraha a poslala...