Po Věrném čtenáři přichází Krutá hra

Po Věrném čtenáři přichází Krutá hra

Tisk

kruta hra200V recenzi předchozího dílu Věrný čtenář jsem psala, že si jméno autora rozhodně zapamatuju a že se těším na jeho další knihy. Ani jsem se nenadála a byla tu Krutá hra.

 

 

 

V této knize je opět inspektorka Jessica Niemi, kterou čeká pátrání po dvou mladých blogerech, kteří mají desítky tisíc fanoušků. Na poslední fotce, kterou zveřejnili, je zachycený deštěm bičovaný maják na skále uprostřed moře a pod ním báseň popisující jejich smrt… Ke světu moderních technologií se přidává i svět mangy, přibývá zde podezřelých vražd a vyšetřovatelé tak mají plné ruce práce.

V Kruté hře je kladen větší důraz také na Jessicu a její vztahy na pracovišti, především neshody s novou vrchní komisařkou Hellu. „Jen se snažím říct, že jestli si hodláte hrát na velkého bosse a všechno nám tady překopat, tak se nemůžete divit, když se setkáte s negativní odezvou a odporem. A to nejen ode mě, ale nejspíš i od ostatních. Za Erneho jsme přece měli dost dobré výsledky. Proč předělávat něco, co není…“ „Niemi, pronese Hellu klidně a pokračuje: „Všechno, co jste teď řekla, je přesně to, co jsem slyšet nechtěla.“ (str. 22). Navíc zde hrají velkou roli také minulost.

Tato kriminálka pracuje se zajímavými tématy a působí velmi moderně. Přináší také nečekané momenty a dokáže se vám vrýt pod kůži a budete na ni myslet. Přesto se nedokážu ubránit dojmu, že Věrný čtenář byl mnohem lepší a že by si kniha zasloužila trošku zeštíhlit. Občas se totiž čtení poněkud vleklo. Nicméně jsem zvědavá, s čím Max Seeck přijde příště.

Max Seeck (*1985) patří v rodném Finsku k nejprodávanějším autorům. Vystudoval ekonomii v Tallinnu a MBA v Curychu. Původně pracoval v marketingu, ale v současnosti se už spisovatelské dráze věnuje na plný úvazek.

kruta hra

Krutá hra
Autor: Max Seecks
Překlad: Ema C. Stašová
Žánr: beletrie, thriller
Nakladatelství: Grada
Rok vydání: 2021
Počet stran: 456
Hodnocení: 85 %

https://www.grada.cz/kruta-hra-11698/


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Rozhovor se Siri Pettersen, autorkou trilogie Havraní kruhy

Siri PettersenSiri Pettesen je norská spisovatelka a designérka, známa především díky své populární trilogii Havraní kruhy, která žne úspěchy i v České republice. Jak se cítila, když svou knihu držela poprvé v rukou? A je nějaká z jejich postav i...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...

Čtěte také...

Račte vstoupit do muzea dinosaurů

Dinosaurium 200Dinosaurium je nejnovějším přírůstkem do řady Račte vstoupit do muzea a za mě jde o skvělou nástavbu knihy Příběh života: Evoluce.

 

...

Literatura

Kdo co dělá? To dětem osvětlí Moje první encyklopedie Larousse

kdo co dela 200V září vydalo nakladatelství Mladá fronta pochoutku pro zvídavé děti v edici Moje první encyklopedie Larousse, konkrétně se zaměříme na profese, řemesla a zaměstnání; proto název Kdo co dělá? Francouzská edice Larousse je sázkou na jistotu...

Divadlo

Zábradlí vstoupí do nové sezony s finskými povídkami a bestsellerem o Juráčkovi

zabradli 200Divadlo Na zábradlí se připravuje na svou pětašedesátou sezonu. V nadcházejícím roce uvede scénické provedení povídek finské autorky Rosy Liksom, dramatizaci bestselleru Dani Horákové O Pavlovi či Tolstého Vzkříšení v dramatizaci Armina Petrase...

Film

Lovci a oběti - Jste připraveni vidět svět takový jaký je?

lovci 200Dluhy, exekuce, vymahači, to je hlavní téma filmu Lovci a oběti, ve kterém září Martin Kraus nebo Tomáš Hanák. Akce, napětí, nadsázka i příběh velké lásky nebude chybět v tomto novém českém filmu na...