Nechte se inspirovat dalšími Zahradami od Dany

Nechte se inspirovat dalšími Zahradami od Dany

Tisk

Zahrady od Dany 2 200V nakladatelství CPress vyšlo pokračování knihy Zahrady od Dany. Tentokrát se jedná o Zahrady od Dany 2 s podtitulem Jak na problémy v zahradě.

 

 

 

Autorka v úvodu přeje čtenářům příjemné čtení a také to, aby jim kniha pomohla vytvořit si zahradu snů. Píše zde také, že díky práci na zahradě a radosti z každého nového květu často můžeme na chvilku zapomenout na starosti všedních dní, ale chce to kus práce. „Pokud si myslíte, že existuje bezúdržbová zahrada, nenechte se mýlit. Zahrada není pro lenochy. Když ale zahradu správně založíte a budete se jí patřičně věnovat, tolik času zase potřebovat nebudete,“ zdůrazňuje.

Po úvodu následuje kapitola zaměřená na základní principy rekonstrukce zahrad. Tam čtenáři najdou informace například o starých stromech, přesazování, drobných stavbách nebo materiálech. Další jsou dva praktické příklady z praxe s rekonstruovanými zahradami a další příklady rozdělené podle typu zahrad. Seznámit se čtenáři mohou jak zahradou u moderního domu, tak například tou u chalupy nebo ve svahu.

Moc se mi líbilo, že jsou zde popsány různé kroky, vidíme rozdíl, jak to vypadalo předtím a díky fotografiím i praktickým nákresům s osazením se můžete inspirovat a vidíte vše opravdu konkrétně a názorně. Oceňovala jsem také praktičnost – v návrzích například nechybí prostory pro uložení nářadí a podobně. Ukazuje se tedy, že je autorka opravdu profesionálka a dobře ví, o čem v knize mluví, a to se dnes cení!

Knihu můžete vyhrát v naší soutěži: Nechte si poradit, jak na nejčastější problémy v zahradě

Větší kapitola se zaměřuje na nejčastější problémy na zahradě. Tam najdete spoustu informací také o užitkové zahradě a například vyvýšených záhonech v nejrůznějších provedeních. V závěru je pak seznam použitých rostlin rozdělený podle stromů, keřů, trvalek, trav a popínavých rostlin. Zde zahrádkáři ocení informace o jejich vhodném umístění.

Tato kniha mi přišla takzvaně do rány – dostala se mi do rukou právě tehdy, kdy sami předěláváme zahradu u našeho rodinného domu. Proto jsem se s nadšením dívala na různé realizace, nadchlo mě použití jemného písku místo námi plánovaných oblázků a rozhodně musíme někam zasadit svíčkovec. Také jsem hledala inspiraci u jednoho nákresu nápadně připomínající tvar naší zahrady a dospěla jsem k názoru, že si v knize každý musí najít něco! Kdo chce předělávat zahradu, neměl by si ji rozhodně nechat ujít!

Dana Makrlíková (*1975) se narodila v Jablonci nad Nisou. Vystudovala Technickou univerzitu v Liberci a Českou zemědělskou univerzitu v Praze. V médiích se pohybuje od roku 1993. Působila na Nově, v České televizi a na Primě, kde moderovala Zpravodajský deník. Proslavila se spoluprací s Přemkem Podlahou, s nímž tvořila náměty, scénáře a reportáže do pořadu Receptář prima nápadů. Pro Českou televizi v současnosti vytváří pořad Polopatě, v němž má pravidelnou rubriku věnovanou zahradám. V roce 2021 realizovala pořad Mistři zahrad na TV Seznam. Od roku 2008 vlastní firmu Zahrady od Dany, která se specializuje na návrhy a realizace zahrad.

Zahrady od Dany 2

Zahrady od Dany 2
Autor: Dana Makrlíková
Žánr: hobby, zahrada
Nakladatelství: CPress (Albatros Media)
Rok vydání: 2023
Počet stran: 208
Hodnocení: 89 %

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/83014408/zahrady-od-dany-2/


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Seriál k měsíci čtenářů: Knihovny pro K21, Praha-Klánovice


brezen-mesic-ctenaru 200Regály plné knih, u počítače dáma či pán, který obřadně přebírá vracené knížky a zapisuje nově vypůjčené. Místnost specificky vonící – tak voní jenom tištěné publikace, stojící jako vojáci v řadách. V sále tichý šu...

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.

Z archivu...

Čtěte také...

Krize v životě, život v krizi

krize v zivote zivot v krizi 200V září vyšla u nakladatelství universum příručka dvou renomovaných psychiatrů Radkina Honzáka a Vladimíry Novotné Krize v životě, život v krizi. Na krizi se podívají opravdu podrobně a z mnoha nejrůzně...


Literatura

Gotický komiks - Temná věž 4: Pád Gileadu

temna vez 200Oduševnělý svět Stephena Kinga, boj dobra a zla, převedený do komiksového kabátku nám v prosinci naservírovalo komiksové nakladatelství Crew. Již čtvrtý díl série Temná věž nese chmurný název Pád Gileadu. Co byste také čekali od gotického gra...

Divadlo

Lekce angličtiny od Shakespeara pouze 29. a 30. července v Královské zahradě Pražského hradu

shakespeare200Ani letos nebude na Letních shakespearovských slavnostech chybět hra v angličtině. Prague Shakespeare Company připravila hravé a v mnohém až neskutečně současné představení A Midsummer Night’s Dream (Sen noci svatojánské).

...

Film

Století rádia ukazuje, kudy se ubíralo rozhlasové vysílání

200filmV ostravském televizním studiu vznikl střihový dokument k 90. výročí rozhlasového vysílání, nazvaný Století rádia. Režisér Roman Vávra jej pojal jako mozaiku jednotlivých dochovaných relací od nejstarších dob téměř po dnešek, aniž by vložil jediné slov...