David Michie: Zákon karmy

David Michie: Zákon karmy

Tisk

zákn karmy - kopieChytrý příběh se zajímavou zápletkou. Aneb moudré čtení, moudré slovo a osudy lidí, takových, jaké znáte, nebo byste rádi poznali. Možná se dokonce takovými lidmi cítíte být.

 

Zákon karmy je příběh, který je kaleidoskopem osudů lidí, emocí a zákona karmy. A nemusíte čekat,  jednoduše se stane, že karma začne fungovat hned.

 Představy autora o karmě dostávají pevný řád, což je první věc, na kterou jsem byla zvědavá. A to potěší každého čtenáře, který do této doby třeba ještě trochu váhá v tom ujasnění si, o čem to vlastně David Michie ve svých knihách píše.

Přece jen je nám život himalájských mnichů na hony vzdálený a ani různé buddhismy pro zaneprázdněné na tom nutně nemusí nic změnit. Náš životní styl je prostě jiný.

Karma všedních dnů aneb jak by to bylo v ideálním případě

Různé obyčejné i neobyčejné příběhy se někdy blíží realitě, jindy jsou z rozdílných sociálních bublin, než na jaké jsme zvyklí, ale na to celé se dá nahlížet jako na svižný příběh, seriál o lidských osudech.

Karma začne pracovat hned, což dodá příběhům nejen spád, ale také možnost autorovi vysvětlit čtenářům, jak podle něj karma funguje. Co se nám vrací, co máme možnost ovlivnit. A co ne.

Není ten příběh moc rychlý?

Snad jen jedno by mohlo na této knize být trošku jinak. Jsem asi rozmazlená pomalostí Dalajlamových koček a zdlouhavých popisů počasí, vůně kávy a kočičích myšlenek, proto mi kniha Zákon karmy přišla jako úsečný rychlý příběh přeplněný akcí a informacemi. Což ještě zvýrazňovalo to, že jednotlivé příběhy jsou usekané a nastavené do kapitol ob kapitoly věnující se zase dalším příběhům.

Na druhou stranu to z příběhu dělá cosi, co lze dobře číst po kouskách, na dovolené, na cestách. Svižnost může některým čtenářům velmi vyhovovat, protože zvyšuje čtivost a švih nám umožní si rychle pamatovat všechny příběhy a knihu tak skoro pročíst na jeden zátah.

Ačkoliv, kvůli moudrosti v příbězích, je to skoro škoda.

Doporučuju si dávkovat.
A mlsat.

Třeba právě proto je příběh takový, jaký je.

zákn karmy - kopie

O autorovi: Zákon karmy napsal jako chytrý příběh odhalující principy fungování této duchovní teorie. Je autorem bestsellerové série Dalajlamova kočka a ve svém životě praktikuje buddhismus.

Vydalo nakladatelství Metafora, 2023

Překlad: Petr Sumcov

Original: Instant Karma

https://www.metafora.cz/zakon-karmy-11753/

Hodncení: 70 %


 

PřihlášeníBanner

Vznešená vyrovnanost hvězdné kariéry Dagmar Peckové pokračuje i po 43 sezónách

Vypadá to, jako by dosáhla met, přetěžko posunutelných dál. Ve svém žánru si udržovala několik desítek let pozici, u níž jsme nikdy zcela jasně neodhadli, není-li právě tou první – podle čeho se určuje nejtalentovanější a nejúspěšnější česká pěvkyně v zahraničí. Přitom vznešená vyrovnanost umělecké úrovně Dagmar Pecková pokračuje i v době, kdy „sestoupila“ z mezinárodních jevišť a pódií, ale přitom je stále hvězdou.

Otřesné svědectví o morálce dnešní doby

Možná vám to bude znít nadneseně, ale takový dojem ve mně zanechalo čtení knížky „Férová práce“ Kim Scottové. Sice píše o Americe, nemyslím si však, že u nás to bude o mnoho lepší. Nevím, jak je to v Česku s platy, zda je mzda mužů tolik odlišná od mzdy žen jako tam, avšak sexuální morálka, podle zjištění poslední doby (případy Feri, Cimický nebo šetření na vysokých školách), je přinejmenším stejná.


Jan Melvil Publishing

Tapír

  • Tapír 3-2023
    4. května vtrhne do vašich trafik stádo nových Tapírů! Tentokrát nás cesty zavedou na africké  Safari, a u nás doma oslavíme 100let...
  • Tapír 2/2023
    Už se těšíte? My ano! Už 9. března (ano milé dámy, v den, kdy budete střízlivět z oslav MDŽ) vychází...
  • Slavíme 8 let
    Dne 22. 2. 2023 to bylo 8 let, co jsme vydali úplně první číslo Tapíra. Tehdy vycházel jen elektronicky.  ...
Banner

Hledat

Rozhovor

Audiokniha roku - projekt pro všechny příznivce audioknih a mluveného slova

headmailUž od dubna funguje na českém internetu projekt Audiokniha roku. Na jeho webových stránkách www.audiokniharoku.cz nachází posluchači audioknih recenze na novinkové i starší tituly, ale na pozadí lze tušit i ně...

Videorecenze knih

Anketa

Květen, měsíc lásky. Co vám láska připomíná?
 
Banner

Co se stane, když naše vnitřní dítě mrzne?

Mít nějaký životní plán. To je to, co starší generace očekává od svých potomků. Jasnou vizi, do detailů promyšlenou cestu, po které by šli. Potomkové však nic takového nemají. Ano, vědí, co nechtějí, ale není jim jasné, jak by vlastně se svým životem měli naložit. Důležité je ale pro ně pořádně se vůči rodičům vymezit. Tyto rozdíly v očekávání pak způsobují střet generací, ve kterém není ani vítězů, ani poražených. A někde v tom všem zmatku mrzne naše vnitřní dítě…


divadlodisk.cz

Čtěte také...

Nebourejte dům na Václaváku, žádali ministerstvo kultury

altDesítky lidí se zúčastnily demonstrace proti možné demolici domu stojícího na rohu pražského Václavského náměstí a Opletalovy ulice, který ministerstvo kultury neplánuje vyhlásit kulturní památkou.

 

...

Literatura

Lepší je zapálit malou svíčku… Tři knihy plné ženských příběhů!

tri knihy200Ženy – poklad k objevení, Naděje je na druhém břehu – životy žen bez domova, Sólo pro soprán: o ženách v české politice. Tři knihy, tři soubory osudů žen z různého prostředí. Všechny stojí za přečtení.

...

Divadlo

Městské divadlo v Mladé Boleslavi uvádí legendární hru bratří Mrštíků Rok na vsi

rok na vsi200V režii Zdeňka Bartoše a v dramatizaci Miroslava Krobota uvádí už od letošního prosince Městské divadlo v Mladé Boleslavi hru bratří Mrštíků Rok na vsi. V inscenační úpravě režiséra a Kristýny Čepkové se představení prakticky celý soubor. Kr...

Film

Intimní drama BLÍZKO (CLOSE) režiséra Lukase Dhonta v exkluzivní předpremiéře na MFF Karlovy Vary

blizko close 200Emocionálně silný portrét chlapeckého přátelství BLÍZKO získalo na 75. festivalu v Cannes Velkou cenu poroty - Grand Prix. (Cenu získal ex-aequo s filmem Stars at Noon reřisérky Claire Denis.) „Jemnost není slabost,“ prohlásil dojatý reži...