Tomáš Kympl a moderní trendy současné elektronické hudby? To je jeho album RED

Tomáš Kympl a moderní trendy současné elektronické hudby? To je jeho album RED

Tisk

tomas kyml200Aktuální album RED Tomáše Kympla volně navazuje a rozvíjí jeho loňskou nahrávku Kernel Panic, z níž singl Wifi zvítězil v prestižní britské mezinárodní hudební soutěži UKSC. Snažil se dál posunout hranice svých skladatelských a producentských možností. RED obsahuje celkem jedenáct skladeb, které je určeno pro všechny zvukové a hudební požitkáře, pro které to může být balzám pro uši i pro duši. Posluchače tak vtáhne do planetárních cest v nekonečném vesmíru. Stačí přivřít nebo zavřít oči a vychutnávat si, co tvůrce vymyslel...

 

Názvy skladeb jako Black, Red, White nebo Yellow jsou inspirovány multikulturním prostředím, ve kterém se Kympl pohybuje. Nervózní energie v bublavých beatech, třpytivé lehké textury, planetární smyčce a vzdálené vokály vykreslují obraz světa, který je pustý, ale ne prázdný. Nabitá elektronika a mysteriózní basy znějí jako prostředí, které se připravuje na odplatu za staletí lidského zneužívání.

"Můj tip pro poslech desky je, dát si ji takzvaně na sluchátka a užít si naplno její panoramatický děj. Trochu si při ní zameditovat, nechat tvořit vlastní fantazii, ale především, unášet se svobodným chill out proudem," tvrdí Tomáš Kympl.

Na otázku, s kým a kde nahrávce spolupracoval, odpověděl: "V první řadě s Vesmírem, s jeho nekonečností, laskavostí a inspirativní energií. Vlastně se jen ladím na jeho frekvence a snažím se je zachytit. Technicky - všechny elektronické i akustické nástroje jsem si nahrál v Praze a Londýně sám. Důraz jsem kladl na party bicích nástrojů, extatické trance akordy, basové a vokální linky. Dalšími partnery jsou OSA - Partner, Pexels, Cottonbro studio a Biotech studio..."

tomas kympl foto1

A moje pocity a nálady z alba? RED? I když už v první skladbě Black cítím jakési varování, stejně mě to láká pokračovat v započatém letu, navíc když mi vzápětí další skladba Green připomene něco, jakýsi moment či pocit, na který jsem už téměř zapomněl. A když mám dojem, že mi skladba Brown napovídá, že bych měl lehce zpomalit, tak dokonce zastavím a spočinu, abych se mohl porozhlédnout. Příjemné spočinutí či snění pokračuje i v následujícím chvílích, když ve mně i kolem mně zní Purple. Umím si to vychutnat, ale jízda pokračuje dál. V následující Pink si chvíli připadám jako v území nikoho, tak krásně sám, ale stejně mám pocit, že to brzo ožije, protože už jsem zase někde jinde. V Grey se ztrácím v říši zrcadel a vábivých ozvěn, ale šťastný let pokračuje i ve skladbě Red, kde čiší radost, temperament a energie, ale já dobře vnímám také zdravý vokál. Extáze a zároveň uvolnění mi dopřává Orange, ale vlastně i Blue, kdy mám navíc pocit, že mě někdo očekává v zóně příletů. A pak je tu najednou Yellow, známé lidské hlasy a zvuky, a poté poslední nahrávka White - a mě napadá, že vystupuju na pevnou zem, a i když se svět žene dopředu jak zběsilý, já si stejně jedu ve svém rytmu.

Všechny elektronické i akustické nástroje na albu si autor nahrál sám. Zvláštní důraz kladl na party bicích nástrojů, extatické trance akordy, basové a vokální linky. Použití klasických analogových syntetyzátorů v kombinaci s moderními VST instrumenty (tzn. virtuálními nástroji) dodává nahrávce charakteristický zvuk.

tomas kympl foto2

„Snažil jsem se dál posunout hranice svých skladatelských a producentských možností. Můj tip pro poslech této desky je, dát si ji takzvaně na sluchátka a užít si naplno její panoramatický děj. Trochu si při ní zameditovat, ale především, nechat se unášet jejím svobodným chill out proudem. Věřím, že se posluchačům budou líbit také moderní trendy současné elektronické hudby," říká Tomáš Kympl.

tomas kympl foto3

Album můžete získat v naší soutěži: Vyhrajte nové album Tomáše Kympla

Zdroj foto: archiv


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Rozhovor

Sny se mi plní, říká Taťána Kročková, autorka knihy Tajemství snů a jak ho rozluštit

Taťána Kročkováá (1)Zatímco její první kniha se jmenuje Tajemství snů a jak ho rozluštit, která vyšla v minulých dnech, její další připravovanou publikací by měl být tentokrát - román. To o sobě v následujícím rozhovoru prozradila Taťána Kročková, zá...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...


Literatura

Shannarův meč se dočkal nového obalu

shannaruv mec 200Nakladatelství Omega znovu vydalo první díl série o Shannarově meči od amerického spisovatele Terryho Brookse. Připravte se na pořádnou jízdu s lidmi, elfy, trpaslíky či gnómy.

 

...

Divadlo

Konečně je tady živé divadlo!

majitele klicu 200V Mahenově divadle v Brně se otevřelo hlediště po předlouhé době koronavirové pandemie. Na scéně divadla byla připravena docela vzácná inscenace Milana Kundery, Majitelé klíčů. Tímto spektáklem také začíná akce: Divadelní svět Brno...

Film

Váňa: Největší závod je život sám

josef vanaV den 6. září 2012 se v našich kinech koná premiéra nového časosběrného celovečerního filmového dokumentu „Váňa“ o nezdolném sportovci a osobnosti světového formátu, o Josefu Váňovi.  Scénář filmu a režie byly sv...