Velikonoční vajíčka nůžkami z manikury za pár minut bez práce

Velikonoční vajíčka nůžkami z manikury za pár minut bez práce

Tisk

Velikonoce

Volá mi kamarádka z benzínové pumpy na cestě domů z lázní, nešťastná kvůli tomu, že nestihne připravit všechno na Velikonoce. „Tchyně onemocněla, děcka nebudou mít perníky. Nesu jim lázeňské oplatky, protože už ani koláče napéct nestihnu.” Zasmála jsem se: „Stihneš všechno, tak budou mít vajíčka z oplatek.” Postup najdete v článku.

Kamarádka: „Cože? Vajíčka z oplatek?" Říkám: „No jasně, můžeš je vystřihnout nůžkami z manikury i na pumpě, pokud máš nůžtičky u sebe."

Kamarádka se zasmála: „Tak jo, zkusím to až dojedu doma s dětmi. Ozvu se pak, jak to dopadlo."

Stalo se to všechno sice už před pár lety, ale od té doby kamarádka nedá na tyto originální velikonoční vajíčka dopustit.

Vajíčka z lázní narychlo

Připravíme si:

 • lázeňské oplatky
 • moučkový cukr a kakao na posypání
 • vykrajovátka nebo nůžky z manikury

Postup:

Oplatky rozložíme na rovnou plochu a zkusíme pomocí ostrého vykrajovátka vykrojit požadovaný tvar, třeba vajíčko nebo zajíčka či kuřátko. Dáváme pozor, aby nám oplatka nepraskla. Po vykrojení je můžeme posypat cukrem a kakaem, skořicí, vanilkou či polít medem.

Velikonoční vajíčka opravdu lze vykrojit z oplatek, plněných oplatek, sušenek. Bezlepkových, čokoládových s oříšky či jiných plněných oplatků, slaných sušenek, ale třeba i plátkového sýra nebo plátků nakrájené zeleniny. Pokud nemáte k dispozici vykrajovátka, zkuste si požadovaný tvar vyříznout nožíkem, nebo opravdu i vystřihnout nůžtičkami z manikury. Navíc tvar vajíčko není jediná možnost. Použijte vykrajovátka, která se vám líbí.

Oplatkovými vajíčky lze ozdobit dezert, například pudink se šlehačkou a podobně.nSlaná vajíčka ze sýra, slaných sušenek či zeleniny jsou perfektní ozdobou velikonoční mísy. Ještě vás něco napadlo? Směle do toho, fantazii se meze nekladou. Stále platí, že co si připravíte sami či společně s dětmi, chutná nejlépe! Takové vajíčko se hodí i místo chipsů a při nabírání dipu pak poslouží jako lžička.

Vajíčko je symbol znovuzrození a nového života podobně jako Velikonoce. V křesťanství je to zmrtvýchvstání Ježíše Krista.

Velikonoce

Text, fotografie, realizace © Maja Kadlečíková

Kniha Bodkulienka
https://marencin.sk/704/Bodkulienka
Kniha Život ide ako má
https://marencin.sk/938/Zivot_ide_ako_ma
Kniha Modré diaľky
https://marencin.sk/1104/Modre_dialky
Kniha Poetika Foto - Grafie
http://www.eshop.librix.eu/Poetika-foto-grafie-d763.htm


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Tapír

 • TAPÍR 2/2024
  Vždycky to uteče jak voda…  Nedávno jsme ještě listovali prvním číslem Tapíra tohoto roku a už je tady číslo druhé....
 • TAPÍR 1/2024
  S novým rokem přichází i nové číslo vašeho oblíbeného humoristického časopisu Tapír. Letos jsme se zakousli už do sedmého ročníku!...
 • Tapír 6/2023
  Poslední číslo Tapíra pro rok 2023 je venku! V tomto vydání se můžete těšit na vtipy zaměřené na téma Na...
Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

„Češi jsou masožravci, kterým ale není jedno, co konzumují,“ říká Petra Plánková z pražské školy vaření Chefparade

skola vareni perexUmíte vařit? Pokud patříte mezi ty ne šťastlivce, kteří (stejně jako já) dokážou připálit i čaj, určitě si přečtěte následující rozhovor s Petrou Plánkovou, marketingovou ředitelkou školy vaření Chefparade. Dozvíte se ...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Čtěte také...

České sbory se ve světě opět neztratily

Pouze pět sborů z České republiky se zúčastnilo Světové sborové olympiády v americkém Cincinnati (7-th World Choir Games 2012 – USA). Důvodem neúčasti řady skvělých českých sborů byly zřejmě vysoké finanční náklady takové daleké cesty. Soutěže ...


Literatura

Táňa Keleová Vasilková - Cukr a sůl

cukrasulNa začátku roku vydalo nakladatelství Noxi další knihu oblíbené slovenské autorky Táni Keleové-Vasilkové Cukr a sůl. Klasicky se jedná o druhé vydání opatřené působivým a decentním přebalem.

 

 

...

Divadlo

Pilsen Busking Fest 2022 oznamuje hlavní hvězdy svého programu

busking fest200Mezinárodní festival Pilsen Busking Fest, který už devátým rokem láká na vyvážený a velice pestrý program se po roce znovu hlásí o slovo. Tato přehlídka plná muzikantů, cirkusáků, akrobatů a dalších uměleckých profesí se uskuteční na konc...

Film

Téměř ztracené Brehy nehy se vracejí

altFero Fenič natáčel svůj televizní hraný debut Brehy nehy v roce 1982 (jak nasvědčuje i datum na školní tabuli) a v témže roce jej dokončil, protože záhy - v měsíčníku Film a doba 3/1983 - na něj v rámci širší studie upozorňuje...